شلیک چندین گلوله جان مردی 35 ساله را گرفت

۲۱ آبان ۱۴۰۱ - ۱۳:۲۱:۵۹
کد خبر: ۴۵۱۱۲۳۵
رئیس اداره مبارزه با جرائم جنایی پلیس آگاهی البرز در خصوص جزئیات یک فقره قتل در این استان، توضیحاتی داد.

خبرگزاری میزان - سرهنگ مهدی حاج‌حمدی بیان کرد: موضوع قتل پرونده‌ای در تاریخ ۱۰ مرداد سال جاری مصادف با دهه اول محرم در محله‌ای در استان البرز اتفاق افتاد که مردی ۳۵ ساله حوالی ساعت ۲۲ در خودروی پرشیای خود مورد اصابت چندین گلوله قرار گرفت و به قتل رسید.

متهم پرونده گفت: این ماجرا از جایی شروع شد که من به همراه مادرم صحنه‌ای را دیدم که یک آقا (مقتول) تا کمر در ماشین یک خانم (همسر سابقش) بود. مادرم از قبل با مادر این خانم رفت‌و‌آمد داشت و آشنا بودیم. ما ماشین را نگه داشتیم، آن مرد فرار کرد و در نهایت این خانم را به خانه‌اش رساندیم. در آنجا متوجه شدیم این خانم از آن مرد ماشینی خریده و آن آقا هم در آن ماشین شنود و Gps گذاشته بود.

این متهم ادامه داد: وقتی این خانم شکایت کرد، آن مرد به زور صیغه‌نامه‌ای را از این خانم به امضا گرفته است. ما هم در دادگاه شاهد این پرونده شدیم.

متهم درباره ماجرای بعد از شهادتش توضیح داد: مقتول یکبار به تنهایی مرا تهدید کرد که شهادتم را پس بگیرم که من اینکار را انجام ندادم. بار دیگر وقتی رای دادگاه صادر شد، او و چند نفر دیگر جلوی مرا گرفتند و تهدید کردند. فیلم هم گرفتند تا درباره خواهر و مادرم کلمات نامربوط بزنم. بعد از اینکه از من فیلم گرفتند، پیش قاضی پرونده رفتم تا شهادتم را پس بگیرم و دفتردار گفت که این‌کار بین شش ماه تا یکسال حبس دارد که نتوانستم شهادتم را پس بگیرم.

وی به شکایت دیگری که مقتول از او کرده بود، اشاره کرد و گفت: یکبار هم مرحوم از من به اتهام رابطه نامشروع شکایت کرده بود که در دادگاه حاضر شدم و قاضی بعد از شنیدن صحبت‌هایم تبرئه‌ام کرد. حتی بعد از اینکه تبرئه شدم، آن فرد اسم شاهدهای پرونده را آورد و گفت که با آن‌ها هم رابطه نامشروع دارم. قاضی پرونده هم فریاد زد که مگر هرکسی شاهد دارد، باید رابطه نامشروع داشته باشد و از اتاق بیرونش کرد.

بیشتربخوانید

دستگیری اشرار مسلح در هنگ مرزی سراوان

این متهم درباره تهدیدهایی که از سوی مقتول و همراهانش شده بود، توضیح داد: بعد از اینکه آن‌ها از من فیلم گرفتند، تهدیدم کردند که فیلم را پخش می‌کنند. من هم نتوانستم با این موضوع کنار بیایم و گفتم که باید کارش را تلافی کنم که در نهایت آن اتفاق افتاد.

سرهنگ حاج‌حمدی در ادامه با اشاره به اتفاقات روزهای قبل از وقوع قتل خطاب به متهم، گفت: شما حدود ۱۰ روز قبل در منطقه کوهسار به سمت منزل شریک مقتول تیراندازی کرده بودید که گلوله اصابت نکرده بود. نقش ایشان چه بود؟ متهم در پاسخ گفت که شریکش هم جزو آن چهار نفر بود.

متهم درباره روند وقوع قتل گفت: روز وقوع قتل مقابل نمایشگاه ماشین ایستادم و زمانی که از نمایشگاه خارج شد، همراه با اسلحه پشت سرش حرکت کردم. ماشینش را پارک کرد، من هم از ماشین پیاده شدم و آن اتفاق افتاد. ابتدا به سمت شیشه ماشین تیراندازی کردم و بعد درب ماشین را باز کردم و سه تیر به خودش زدم. بعد از وقوع قتل اسلحه را در محله قلعه آذری پنهان کردم.

او توضیح داد: فردای روز قتل به محل کارم رفتم تا اینکه همسر سابق مقتول به خواهرم تماس گرفت و گفت که دخترم را بگیر، چون باید به اداره آگاهی بروم.

رئیس اداره مبارزه با جرائم جنایی پلیس آگاهی البرز درباره نقش همسر سابق مقتول در وقوع قتل گفت: همسر سابق مقتول به اتهام همکاری در قتل از همان روز اول بازداشت شدند. این خانم و چند نفر دیگر سفارش این قتل را کرده بودند. ما اعتقاد داریم که همسر سابق مقتول نقشه قتل را کشیده بود. ایشان همچنان در بازداشت به سر می‌برند.

بعد از اینکه متهم اصلی پرونده متوجه بازداشت همسر سابق مقتول شد، به رشت رفت و حدود ۲۰ روزی را در خانه زنی گذراند که قبلاً قول و قرارهای ازدواج به او داده بود. سپس متهم به همراه این خانم راهی کیش شد و به گفته سرهنگ حاج‌حمدی قصد رفتن به کشورهای حاشیه خلیج فارس را داشتند.

رئیس اداره مبارزه با جرائم جنایی پلیس آگاهی البرز اظهار کرد: همسفر این متهم در کیش اقدام به تهیه مدارک جعلی کرده تا آن‌ها از کشور خارج شوند. همچنین، با مدارک جعلی صیغه‌نامه‌ای را برای خود تهیه کرده بودند. از طرفی، این خانم به تنهایی در کیش و شهرهای اطراف جرائم و سرقت‌های متعددی انجام داده بود.

سرهنگ حاج‌حمدی درباره زوایای دیگر این پرونده توضیح داد: اصل موضوع که کشف قاتل بوده، انجام شده و سلاح ضبط شده است. این پرونده حواشی‌ مختلفی دارد که در حال بررسی هستیم و به زودی روشن خواهد شد.

انتهای پیام/ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *