معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان کرمان: اتهام سرقت در استان کرمان ۱۰ درصد کاهش یافته است

۲۰ آبان ۱۴۰۱ - ۱۶:۵۹:۵۴
کد خبر: ۴۵۱۰۳۷۴
دسته بندی‌: حقوق و قضا ، قضایی
معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان کرمان اعلام کرد که طبق آمار استخراج شده از سیستم مدیریت پرونده دادگستری استان کرمان، اتهام سرقت نسبت به مدت مشابه سال گذشته نزدیک به ۱۰ درصد کاهش را نشان می‌دهد.

خبرگزاری میزان_ معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان کرمان گفت:طبق آمار استخراج شده از سیستم مدیریت پرونده دادگستری استان کرمان اتهام سرقت نسبت به مدت مشابه سال گذشته نزدیک به ۱۰ درصد کاهش داشته است و این موضوع نشان می دهد با همکاری و تعامل دستگاه ها تاکنون موفق به کنترل بزه سرقت در استان کرمان شده ایم و امیدواریم در ادامه با همت مضاعف همه مسولین شاهد کاهش روز افزون سرقت در استان کرمان باشیم.

سید مهدی قویدل در جلسه تخصصی قرار گاه پیشگیری ومقابله با سرقت عنوان کرد: بر اساس سیمای جرایم استان جرم سرقت در اولویت اول جرایم است و همچنین سرقت تجهیزات برق از لحاظ فراوانی بیشترین آمار را در استان کرمان دارد، این جلسه به منظور هم اندیشی و تبادل نظر با قضات و مسولین قضایی و فرمانداران و فرماندهان نظامی و انتظامی سراسر استان در خصوص پیشگیری و مقابله با سرقت تشکیل شده است .

وی در ادامه افزود: سرقت تجهیزات برق هزینه های زیادی را به بیت المال و مردم وارد کرده و با توجه به اینکه موضوع انرژی برق مهمترین رکن و زیرساختهای کشور و جامعه محسوب می شود مسولین باید اهتمام ویژه ای در خصوص موضوع پیشگیری از سرقت این تجهیزات داشته باشند و در این راستا اقدامات لازم را مطابق وظایف قانونی خود انجام دهند.

قویدل با اشاره به تشکیل قرارگاه پیشگیری از سرقت در شورای پیشگیری از وقوع جرم استان خاطر نشان ساخت: با تصویب شورای پیشگیری از وقوع جرم استان قرار گاه پیشگیری از سرقت در استان تشکیل شده است و همچنین بر اساس دستورالعمل پیشگیری و مقابله با سرقت شورای امنیت کشور، تقسیم کار و شرح وظایف هر یک از دستگاه ها احصا و طی مکاتبات از سوی این معاونت به آنها ابلاغ شده است.

وی در ادامه اظهار کرد: در راستای پیشگیری از وقوع سرقت اقداماتی از جمله تکمیل بانک اطلاعاتی سارقین در ۴سطح به منظور کنترل مجرمین حرفه ای و سابقه دار، و اطلاع رسانی به شهروندان از طریق ارسال پیامک و حضور کارشناسان در برنامه های صدا و سیما و همچنین مسول سازی و تعیین سهم هریک از دستگاه ها در مرکز و شهرستان های استان انجام شده است.

وی افزود: برای پیشگیری از وقوع سرقت از تجهیزات برق اقداماتی مانند نظارت بر عملکرد کارگاه های ضایعاتی و شناسایی خریداران اموال مسروقه وکنترل مجرمین حرفه ای و سابقه دار و ساماندهی معتادین متجاهر و پایش تصویری معابر و اماکن وهمچنین افزایش گشت های انتظامی و بسیج مردمی و همکاری مردم در حفاظت از اموال خودضروری بنظر می رسد.

قویدل در ادامه بیان کرد:مصوبات شورای پیشگیری از وقوع جرم استان کرمان به مسولین متولی ابلاغ شده تا با همکاری دادستان های سراسر استان موضوع پیشگیری از سرقت به صورت ویژه برای اجرایی کردن مصوبات در دستور کار قرار گرفته است.

وی در پایان گفت:امیدواریم موضوع پیشگیری از سرقت در اولویت کاری همه دستگاه ها باشد و با همکاری و تعامل دستگاه قضایی و مسولین انتظامی و سایر دستگاه ها شاهد کاهش آمار سرقت بویژه سرقت تجهیزات برق در استان باشیم.

انتهای پیام/ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *