امضای یادداشت تفاهم میان دیوان محاسبات ایران و کره جنوبی

۱۸ آبان ۱۴۰۱ - ۱۳:۱۱:۳۷
کد خبر: ۴۵۰۷۹۷۹
دسته بندی‌: سیاست ، عمومی
یادداشت تفاهم همکاری های متقابل میان ایران و کره جنوبی در حاشیه اجلاس اینتوسای در برزیل به امضای طرفین رسید.

خبرگزاری میزان - محمدعلی زهره‌ای معاون دیوان محاسبات کشور در دیدار با همتای کره‌ای خود ضمن ابراز خوشحالی از برگزاری این نشست اعلام کرد: دیوان محاسبات جمهوری اسلامی ایران با داشتن سابقهٔ بیش از ۱۰۰ سال در حسابرسی دولتی، در دورهٔ حاضر توسعهٔ روابط و همکاری‌های بین‌المللی بخصوص‌ با کشورهای منطقه‌ای و‌ آسیایی را در دستور کار قرار داده است.

در همین راستا امضای تفاهم‌نامهٔ همکاری میان دو دیوان می‌تواند نقطهٔ عطفی در روابط این دو سازمان نظارتی باشد.

وی ضمن دعوت از هیأت کره‌ای برای بازدید از ایران و دیوان محاسبات کشور برگزاری دوره‌های آموزشی مشترک میان دو دیوان را گام بزرگی در پیشبرد روابط ارزیابی‌کرد.

معاون دیوان محاسبات کرهٔ جنوبی نیز ضمن ابراز تمایل به گسترش همکاری‌های متقابل دو دیوان محاسبات ایران و کره، در موضوع همکاری‌های دوجانبه در قالب تفاهم‌نامه موضوع سامانهٔ دیجیتالی کردن جمع‌آوری و تحلیل داده‌های حسابرسی را مطرح کرده و عنوان کرد که دیوان محاسبات کره جنوبی مایل است تجربیات خود را به اشتراک گذاشته و با دیوان محاسبات جمهوری اسلامی ایران تبادل نیروی‌ فنی و‌ علمی داشته باشد.

در پایان این نشست، متن تفاهم‌نامهٔ همکاری به امضای طرفین رسید.

تعیین و توسعه چهارچوب همکاری و تعامل در زمینه حسابرسی دولتی و به اشتراک گذاری متقابل تجربیات و شیوه های عملی مطلوب در حوزه های گوناگون مالیه عمومی، علی الخصوص حسابرسی فناوری اطلاعات و محیط زیست، از جمله اهداف این یادداشت تفاهم همکاری عنوان شده است.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
captcha