رئیس کل دادگاه های عمومی و انقلاب تهران از مجتمع قضایی خانواده 2 بازدید کرد

۱۸ آبان ۱۴۰۱ - ۱۱:۰۰:۰۹
کد خبر: ۴۵۰۷۵۱۶
دسته بندی‌: حقوق و قضا ، قضایی
رئیس کل دادگاه‌های عمومی و انقلاب تهران در چهل و سومین بازدید میدانی خود از مجتمع‌های قضایی، در برنامه‌ای از پیش اعلام شده از مجتمع قضایی خانواده 2 بازدید کرد.

خبرگزاری میزان- یحیی جعفری، در چهل و سومین بازدید میدانی خود از مجتمع‌های قضایی، در برنامه‌ای از پیش اعلام شده از مجتمع قضایی خانواده دو بازدید کرد و ضمن دیدار با همکاران و مراجعان مردمی، در نشستی تخصصی در جمع قضات این مجتمع حضور یافت.

جعفری در جمع قضات این مجتمع، با تشکر از زحمات مجموعه مدیریتی و تلاش صادقانه پرسنل شریف قضایی و اداری به بیان حساسیت های پیرامون دعاوی خانواده پرداخت و اعلام کرد، بلحاظ حساسیت طرفین و تاثیر تصمیم قضایی بر سرنوشت زندگی آنان، سختی امر قضا از حیث رسیدگی و به ویژه رعایت آداب قضا مضاعف است.

وی در راستای نحوه دادرسی و رفتار حرفه اي بیان کرد: همه تلاش ها باید در راستای دعوت به اصلاح ذات البین و تحکیم بنیان خانواده باشد و نباید انعکاس عملکرد دستگاه قضایی بر تشویق به طلاق و بی تفاوتی به اهمیت خانواده و بنیان آن باشد.

رئیس کل دادگاه های عمومی و انقلاب تهران در ادامه بیان کرد: ستاد محاکم درصدد تشکیل دادگاه های اختصاصی خانواده است و برآن مصمم است و مکاتبات و پیشنهادهای لازم به مسئولان ارشد قضایی منعکس شده است ‌که رسیدگی های قضایی به دعاوی خانواده با لحاظ مقررات قانون مرتبط و با استفاده از مشاور قضایی صورت گیرد.

وی‌ در این جلسه از سرپرست مجتمع خواست در خصوص متمرکز کردن اجرای احکام همه شعب قضایی با جدیت اقدام کنند تا با لحاظ تراکم کار، شعب با فراغ بال بیشتر به رسیدگی ها به رسیدگی ها بپردازند.

در این برنامه عادل ترازوی زر معاون امور حقوقی رئیس کل محاکم، حجت الاسلام و المسلمین عموزادی سرپرست مجتمع قضایی خانواده ۲ و مهدی فلاح مدیر دفتر کل محاکم، رئیس کل دادگاه های عمومی و انقلاب تهران را در دیدار با همکاران و مراجعان مردمی همراهی می کردند.

انتهای پیام/ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *