راه آهن تندرو تهران-قم- اصفهان در دستور کار نشست وزیر با نمایندگان مجلس

۱۸ آبان ۱۴۰۱ - ۰۹:۰۷:۰۱
کد خبر: ۴۵۰۷۲۴۴
دسته بندی‌: اقتصاد ، عمومی
وزیر راه و شهرسازی در نشست مجمع نمایندگان استان اصفهان به بحث و بررسی در خصوص تکمیل راه آهن تندرو تهران-قم- اصفهان پرداخت.

خبرگزاری میزان - طبق اعلام پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، رستم قاسمی در نشست مجمع نمایندگان استان اصفهانبا حضور مدیر عامل شرکت راه آهن، معاون حمل ونقل، مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل ونقل کشور و معاون سازمان راهداری و حمل ونقل جاده ای و معاون مسکن و ساختمان در ساختمان شهید دادمان برگزار شد به موضوعات حوزه مسکن و شهرسازی و حمل ونقل استان اصفهان رسیدگی کرد.


استاندار استان اصفهان و مدیر کل راه و شهرسازی این استان  نیز در این نشست به بیان موضوعات مورد نظر در این استان پرداختند.
رسیدگی به موضوع طرح نهضت ملی مسکن و پروژه های کلان زیرساخت های حمل و نقلی مربوط به استان اصفهان از موضوعات مطرح شده در این جلسه بود.


راه‌آهن سریع السیر قم- اصفهان قسمتی از کریدور راه‌آهن تهران- قم – اصفهان ، اولین راه‌آهن سریع السیر کشور و یکی از راه‌آهن های کم نظیر در سطح منطقه است. طول کل مسیر پروژه قطار سریع السیر تهران- قم- اصفهان ۴۱۰ کیلومتر و طول مسیر قم- اصفهان ۲۴۵ کیلومتر است، از جمله اهداف اجرای راه‌آهن تهران- قم – اصفهان کاهش زمان سفر، دسترسی بهتر به شهرها و قطب‌های صنعتی، اشتغال‌زایی، کاهش مخاطرات در زمینه بروز سوانح و کاهش آثار نامطلوب زیست محیطی است.

انتهای پیام/ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *