رئیس کل دادگستری خوزستان: همکاری شرکت‌های آلاینده هوا در تکمیل کمربند سبز اهواز ضرورت دارد

۱۷ آبان ۱۴۰۱ - ۱۵:۳۹:۳۳
کد خبر: ۴۵۰۶۳۹۸
دسته بندی‌: حقوق و قضا ، عمومی
رئیس کل دادگستری خوزستان بر همکاری شرکت‌های آلاینده هوا در تکمیل کمربند سبز اهوار تاکید کرد.

خبرگزاری میزان- علی دهقانی در ابتدای جلسه کمیته صیانت و حفاظت از اراضی ملی ، شهادت تعدادی از هموطنانمان در حرم احمد بن موسی (ع) را تسلیت گفت و افزود: برای مجروحین از خداوند متعال آرزوی صحت و سلامت مسئلت دارم.

دهقانی اظهار کرد: دشمنان نظام جمهوری اسلامی، با حمایت استکبار جهانی و به راه انداختن جنگ ترکیبی، به انحای محتلف سعی می‌کنند تا آرامش و امنیتی که به برکت خون شهدا و حضور همیشه در صحنه مردم در کشور حاصل شده است را خدشه‌دار کنند.

وی تصریح کرد: بصیرت و حضور مردم و تلاش نیروهای امنیتی، انتطامی، اطلاعاتی و بسیج، تمامنقشه‌های آنان را نقش بر آب کرده و قطعا با عاملین این جنایت برخورد قاطع صورت خواهد گرفت تا دیگر کسی به فکرش نیز خطور نکند که امنیت و آرامش مردم را مورد خدشه قرار دهد.

گفت: تاکنون تنها ۶۰۰ هکتار از کمربند سبز اهواز اجراشده است و برای تکمیل آن نیاز به همکاری و پیگیری شرکت‌های آلاینده است.

وی با اشاره به ضرورت اجرای طرح کاداستر، گفت: یکی از زمینه‌های اصلی اجرای حدنگاری، برگزاری مستمر و مرتب جلسات کمیته رفع تداخل و اجرای تصمیمات آن است. 

دهقانی ادامه داد: با تثبیت مالکیت اراضی کشاورزی چه در بخش خصوصی و چه دولتی، بسیاری از دعاوی متوقف و از بروز اختلافات جدید و تشکیل پرونده‌های جدید پیشگیری می‌شود.

وی اظهار کرد: وجود پلاک‌های با مقیاس بالا در سطح استان، یکی از امتیازاتی است که می‌تواند اجرای این طرح را تسریع کند.

وی گفت: با برگزاری جلسات هم‌اندیشی به‌منظور رفع موانع و تلاش در جهت حفاظت و صیانت از،حقوق بیت‌المال، مصوبه‌ای تصویب و پیرو آن نتایج خوبی، حاصل شد که یکی از آن‌ها، صدور سند مالکیت در اراضی اوقاف (پلاک ۱۰۵) با بیش از هزار هکتار مساحت بوده است.

دهقانی افزود: همچنین در راستای اجرای مصوبات شورای حفاظت و صیانت از حقوق بیت المال در اراضی ملی و دولتی و نسبت به سایر پلاک‌ها در رامشیر و ماهشهر، اقداماتی در دستور کار این شورا قرار دارد.

وی با تاکید بر تسریع در رسیدگی به رفع تصرف از اراضی و جنگل‌های مربوط به حوزه شوشتر، گفت: تا پایان مهرماه امسال، 2 هزارو 445 هکتار از اراضی،ملی استان با احکام قضایی به بیت‌المال اعاده شد.

دهقانی با بیان اینکه دستگاه قضایی استان پشتیبان اجرای طرح حدنگاری اراضی است، گفت: قطعا هرکجا که نیاز به حمایت قضایی باشد، این دستگاه ورود می‌کند.

وی بیان کرد: ۹۲۴ فقره حکم در خصوص تغییر کاربری اراضی کشاورزی و رفع تصرف از اراضی ملی آماده اجراست که از دادستان مرکز استان می‌خواهیم که اجرای آن‌ها را پیگیری کند.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
captcha