بارگیری ۲۷۰ نفتکش برای سوخت‌رسانی به نیروگاه گازی بمپور

۱۶ آبان ۱۴۰۱ - ۱۱:۲۱:۰۰
کد خبر: ۴۵۰۴۴۷۷
دسته بندی‌: اقتصاد ، انرژی
مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه چابهار گفت: با توجه به اعلام وضع هشدار به‌دلیل قطعی گاز نیروگاه بمپور و نیروگاه بخار ایرانشهر به علت تعمیرات، همه امکانات این مجموعه برای ارسال سوخت مایع به نیروگاه‌های یادشده بسیج شده است.

خبرگزاری میزان - بنابر اعلام شانا، سیدکیومرث کمالیار گفت: با توجه به اعلام وضع هشدار به‌دلیل قطعی گاز نیروگاه بمپور و نیروگاه بخار ایرانشهر به علت تعمیرات، همه امکانات این مجموعه برای ارسال سوخت مایع به نیروگاه‌های یادشده بسیج شده است.

وی افزود: به محض دریافت خبر، کارگروه بحران منطقه تشکیل و بلافاصله بخش بزرگی از توان حمل‌ونقل منطقه به نیروگاه‌های یادشده به‌منظور ایجاد پایداری در تأمین سوخت اعزام شد.
 
مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه چابهار تأکید کرد: طی پنج روز حدود ۹ میلیون لیتر نفت‌گاز به نیروگاه گازی بمپور ارسال شد.

کمالیار گفت: از زمانی که تعمیرات خط گازی نیروگاه یادشده آغاز شده است، روزانه بیش از یک میلیون لیتر فرآورده به این نیروگاه ارسال می‌شود.

وی افزود: خروج یک میلیون و ۲۰۰ هزار لیتر محموله بنزین به مقصد منطقه زاهدان و بیش از یک میلیون لیتر محموله نفت‌گاز به نیروگاه گازی بمپور طی یک روز نشان‌دهنده حجم وسیع عملیات بارگیری در انبار نفت سردار شهید شوشتری چابهار است که با توجه به ظرفیت و امکانات این انبار تاکنون بی‌سابقه بوده است.

نیروگاه گازی بمپور و نیروگاه بخار ایرانشهر واقع در فاصله ۳۵۰ کیلومتری شهرستان چابهار با اتصال به شبکه سراسری، نقشی بسیار مهم در تأمین انرژی شبکه سراسری به‌عهده دارند.

انتهای پیام/ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *