خرید تضمینی گندم 60 درصد افزایش یافت

۱۶ آبان ۱۴۰۱ - ۱۰:۱۰:۲۷
کد خبر: ۴۵۰۴۴۲۹
دسته بندی‌: اقتصاد ، صمت و کشاورزی
مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران از رشد ۳۰ درصدی تولید کالاهای اساسی از جمله گندم و سایر غلات و همچنین، افزایش ۶۰ درصدی خرید تضمینی گندم از کشاورزان خبر داد.

خبرگزاری میزان - طبق گزارش مرکز اطلاع‌رسانی شرکت بازرگانی دولتی ایران، سید سعید راد با تأکید بر اینکه خودکفایی در تولید محصولات اساسی و تأمین نیازهای کشور از محل تولیدات داخل را در اولویت برنامه‌هایمان قرار داده‌ایم، گفت: با تمام توان تلاش می‌کنیم که اتکای کشور به واردات را تا جای ممکن کاهش دهیم.

وی با اشاره به اینکه با توجه به شرایط بین‌المللی از جمله بحران اوکراین و برای اطمینان خاطر از تأمین نیاز کشور، مبادرت به افزایش واردات و تقویت ذخایر کالاهای استراتژیک کردیم، اظهار کرد: افزایش تولید داخل در کنار واردات مناسب و منطقی باعث شد تا نوسانات بازار کنترل شده و شاهد برقراری آرامش در جامعه باشیم.

 راد با بیان اینکه با وجود کاهش صادرات کشورهای تولیدکننده کالاهای اساسی و محدود شدن عرضه این کالاها در عرصه جهانی، در این زمینه به خوبی عمل شد و با تأمین محصولات مورد نیاز، علاوه بر پاسخگویی به نیاز بازار، نسبت به تکمیل ذخایر داخلی نیز اقدام کردیم، تصریح کرد: البته، روند تأمین کالاهای اساسی از مبادی تولید، همچنان ادامه دارد.

 معاون وزیر جهاد کشاورزی با تأکید بر اینکه موجودی گندم و سایر کالاهای اساسی در انبارها، سیلوها و مخازن کشور در حداکثر میزان ممکن قرار دارد، خاطرنشان کرد: به همین دلیل، بازار داخلی محصولات پرمصرف از وضعیت پایداری برخوردار است و بخشی از آرامش بازار محصولات اساسی، متأثر از همین ثبات است.

انتهای پیام/ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *