هند و آمریکا در حال مذاکره درباره توقف واردات نفت از ایران هستند

۱۵ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۱:۱۳:۰۱
کد خبر: ۴۵۰۲۱۲
یک مقام وزارت خارجه آمریکا می‌گوید که هند و آمریکا در حال مذاکره درباره درخواست واشنگتن از دهلی نو مبنی بر توقف واردات نفت خام از ایران هستند.

هند و آمریکا در حال مذاکره درباره توقف واردات نفت از ایران هستند

به گزارش گروه بین‌الملل ، یک مقام وزارت خارجه آمریکا می‌گوید که هند و آمریکا در حال مذاکره درباره درخواست واشنگتن از دهلی نو مبنی بر توقف واردات نفت خام از ایران هستند.

خبرگزاری رویترز به نقل از این مقام وزارت خارجه آمریکا گزارش داد: آمریکا و هند در حال مذاکرات تفصیلی درباره درخواست واشنگتن از دهلی نو مبنی بر متوقف کردن واردات نفت از ایران هستند.

این مقام وزارت خارجه آمریکا در آستانه مذاکرات وزرای خارجه و دفاع هند و آمریکا می‌گوید: ما از تمامی شرکای خود، نه فقط هند، می‌خواهیم تا واردات نفت خام از ایران را به صفر برسانند.

رویترز در ادامه به نقل از این مقام دولت آمریکا مدعی شد: مذاکرات بسیار دقیق میان هند و آمریکا درباره موضوعات فنی مربوط به کاهش واردات به صفر در حال انجام است و این مذاکرات ادامه خواهد داشت.

قرار است «جیمز متیس» و «مایک پمپئو» با همتایان خود از هند دیدار و گفتگو کنند.

هند یکی از بزرگ‌ترین مشتریان نفت ایران به شمار می‌رود و طی روز‌های گذشته منابع آگاه گزارش دادند که هند به پالایشگاه‌های دولتی این کشور اجازه داده تا به واردات نفت با نفتکش‌ها و بیمه‌های ایران ادامه دهند.

 

 ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *