مشارکت قضات روحانی استان هرمزگان در اجرای طرح های قاضی مدرسه و هر مسجد یک حقوقدان

۱۴ آبان ۱۴۰۱ - ۱۲:۲۱:۰۱
کد خبر: ۴۵۰۱۹۹۱
دسته بندی‌: حقوق و قضا ، قضایی
رئیس کل دادگستری هرمزگان با اشاره به اجرای طرح های «قاضی مدرسه» و " هر مسجد یک حقوقدان" گفت: قضات روحانی در اجرای این طرح ها مشارکت جدی و ویژه ای دارند.

خبرگزاری میزان-مجتبی قهرمانی در دومین همایش ویژه قضات روحانی دادگستری استان که با حضور حجت الاسلام والمسلمین طهماسبی دادستان ویژه روحانیت استان های کرمان و هرمزگان در بندرعباس برگزار شد، با تسلیت سالروز وفات حضرت معصومه (س) گفت: لازم است قضات روحانی فارغ از تصدی منصب قضا، به عنوان یک روحانی به رسالت ذاتی خود که همان اهتمام در راستای فعالیت های دینی، مذهبی، اخلاقی و فرهنگی است توجه کنند.

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان در جریان این نشست، قضات روحانی را از سالم ترین، متدین ترین، با اخلاص ترین و منظم ترین قضات و از سرمایه های اصلی دستگاه قضایی برشمرد و تصریح کرد: انتظار است، قضات روحانی با ارائه برنامه، راهکار و پیشنهادات مناسب در دوران تحول وتعالی قوه قضاییه با همکاری و همراهی خود، مجموعه دادگستری استان را در راستای ارتقاء و رسیدن به اهداف تعیین شده یاری کند.

قهرمانی همچنین اظهار کرد: قضات روحانی شاغل در دستگاه قضایی ویژگی های برجسته ای دارند که مسئولیت این عزیزان را دو چندان می سازد.

وی تصریح کرد: این موضوع که قاضی ملبس به لباس روحانیت بوده و در این زمینه تحصیل کرده باشد، او را از توانایی های مضاعفی برخوردار می کند که در مقایسه با دیگران می‌تواند از این ویژگی در جهت موفقیت هرچه بیشتر در انجام وظیفه بهره‌مند شود.

قهرمانی در ادامه افزود: انتظار و توقع مردم و همکاران نیز از یک قاضی روحانی همواره بیشتر است و بر همین اساس ضرورت الگو بودن قضات و روحانی، اصلی اجتناب‌ناپذیر است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه دشمن برای ضربه زدن به ملت ایران سرمایه‌گذاری زیادی کرده است، با اشاره به حوادث اخیر، بیان کرد: دشمنان ایران و انقلاب در صدد هستند از برخی سرمایه گذاری هایی که طی سالهای گذشته انجام داده‌اند، بهره برداری و سودجویی کنند و در همین رابطه قصد دارند با استفاده از ابزار تحریم، مهره چینی ها و هنجار شکنی ها به مقاصد شوم خود برسند.

وی گفت: همواره یکی از مهمترین اهداف دشمن از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی تاکنون، ضربه به روحانیت بوده است و در همین رابطه قصد دارد با حرمت شکنی روحانیون معظم از نفوذ کلام این قشر تأثیرگذار در پیشبرد اهداف اسلام و انقلاب بکاهد.

وی تأکید کرد: مطمئناً و به فضل الهی در شرایط فعلی نیز همچون همیشه دشمن شکست خواهد خورد و به پشتیبانی اعتقادات ملت بزرگ ایران، مفتضحانه، از میدان خارج خواهد شد.

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان به اجرای طرح های «قاضی مدرسه» و " هر مسجد یک حقوقدان" نیز اشاره کرد و گفت: قضات، به ویژه قضات روحانی استان هرمزگان در اجرای این طرح ها مشارکت جدی و ویژه ای دارند.

مجتبی قهرمانی، استفاده از ظرفیت علما و روحانیون را در مناصب مهم و پست های مدیریتی و طرح های مصوب فرهنگی و اجتماعی دستگاه قضایی از سیاست‌های اصلی و برنامه‌های راهبردی دادگستری استان هرمزگان برشمرد و اجرای برنامه های فرهنگی و آموزشی با محوریت قضات روحانی را در همین راستا عنوان کرد.

انتهای پیام/


برچسب ها: قضات قضات

ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
captcha