تفاهم نامه همکاری مشترک بین دادگستری و اتاق بازرگانی استان کرمان امضا شد

۱۳ آبان ۱۴۰۱ - ۱۵:۰۴:۰۵
کد خبر: ۴۵۰۱۱۲۵
دسته بندی‌: حقوق و قضا ، قضایی
در قالب همایش مانع زدایی اقتصادی، پشتیبانی قضایی، تفاهم نامه همکاری های مشترک بین دادگستری و اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان امضا شد.

خبرگزاری میزان - حجت الاسلام و المسلمین ابراهیم حمیدی در همایش مانع زدایی اقتصادی، پشتیبانی قضایی که به همت معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان کرمان برگزار شد، اظهار کرد: ادامه همکاری مبتنی بر فعالسازی دفتر حمایت قضایی از سرمایه گذاری و تولید، فراهم کردن زمینه ایجاد دادگاه‌های تجاری با تصدی قضات آشنا به مباحث اقتصادی، همکاری برای اجرای دستورالعمل حمایت قضایی از سرمایه گذاری، ایجاد شعبه ویژه صلح  و سازش در دعاوی حقوقی بازرگانان و فعالان اقتصادی و ایجاد بستر مطالعه و تحلیل آراء صادره مرتبط با فعالان اقتصادی از جمله زمینه های همکاری مشترک در قالب این تفاهم نامه است.

وی افزود: برگزاری همایش و دوره‌های آموزشی و گردهمایی مشترک فعالان اقتصادی و قضات دادگستری، اتخاذ تدابیر لازم به منظور رسیدگی فوری به دعاوی مربوط به سرمایه گذاران در دادسراها و محاکم عمومی، تعامل نظام مند و مستمر جهت اطلاع از مسائل و مشکلات حقوقی و قضایی سرمایه گذاری، ایجاد سازوکار اخذ ایده‌ها و نوآوری به منظور اقدامات پیشگیرانه و تدوین مطالب و مباحث آگاه سازی و اطلاع رسانی از دیگر محورهای این تفاهم نامه به شمار می‌رود.

رئیس کل دادگستری استان کرمان بیان کرد: هدف از این نشست‌ها، هم افزایی برای کمک به تولید و استفاده حداکثری از ظرفیت‌های استان در مسیر حمایت از تولید است.

وی با اشاره به این مطلب که حمایت از تولید و اشتغال از موضوعات مهم و ارزشمند در شرایط کنونی به شمار می‌رود، گفت: در این حوزه باید به عنوان یک تکلیف شرعی و قانونی اقدام کرد.

حجت الاسلام و المسلمین حمیدی بر حرکت در چارچوب قوانین تاکید کرد و ادامه داد: در شرایط کنونی باید حمایت وِیژه از تولید و اشتغال را همواره مورد نظر قرار دهیم و با این نگاه بخش زیادی از مشکلات حوزه تولید و سرمایه گذاری برطرف می‌شود.

بیشتربخوانید

رئیس کل دادگستری استان کرمان: ۹۸ درصد از پرونده های حوزه قضایی رودبار در ۷ ماه نخست سال رسیدگی شد

وی حمایت از تولیدکنندگان واقعی را یک اصل مهم برشمرد و تصریح کرد: اگر نگاه صحیح حمایت از تولید محقق شود، از مانع تراشی‌ها جلوگیری شده و تسهیل روند تولید محقق خواهد شد.

رئیس کل دادگستری استان کرمان گفت: در مسیر حمایت از تولید باید تولیدکنندگان واقعی مورد حمایت قرار گیرند و واحدهایی که در حوزه مدیریت مشکل دارند باید به افراد توانمند واگذار شود.

حجت الاسلام و المسلمین حمیدی افزود: دردستگاه قضایی این تکلیف را احساس می‌کنم که برای حمایت مفید از واحدهای تولیدی باید نگاه حمایتی از ستاد به صف و در بین قضات، دادیاران، دادرس‌ها و مستشاران منتقل کنیم و اگر در این حوزه نگاه مشترک در ستاد و صف شکل گیرد، گره‌های بزرگی از مسیر تولید باز خواهد شد.

وی از برگزاری همایش مانع زدایی اقتصادی، پشتیبانی قضایی تقدیر کرد و ادامه داد: در این جلسات مسائل به صورت تخصصی مورد بررسی قرار می‌گیرد و در تصمیمات قضایی بعدی بسیار تاثیرگذار خواهد بود.

رئیس کل دادگستری استان کرمان تاکید کرد: امیدواریم در دستگاه قضایی بتوانیم به سهم خود کمک موثری به بخش تولید و اشتغال داشته باشیم.

حجت الاسلام و المسلمین حمیدی به امضای تفاهم نامه مشترک بین دادگستری و اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان اشاره و بیان کرد: بخشی از مفاد این تفاهم نامه از گذشته تاکنون اجرا می‌شده است که بر اساس بررسی‌های تخصصی کارگروه‌های مربوطه، بخش‌هایی به این موارد اضافه شده است و مورد اجرا قرار می گیرد.

وی یادآور شد: استان کرمان ظرفیت های بسیار خوبی در حوزه های مختلف از جمله کشاورزی صنعت و معدن و ... دارد و وظیفه خود می دانیم که حمایت کنیم تا جایگاه استان در حوزه تولید و اشتغال در سطح ملی حفظ شود.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
captcha