ردیابی افراد چاق از طریق عکس‌های ماهواره‌ای

۱۳ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۶:۰۸:۵۳
کد خبر: ۴۴۹۷۵۹
محققان با استفاده از فناوری هوش مصنوعی سیستمی ابداع کرده اند که با کمک عکس‌های ماهواره‌ای تعداد افراد دارای اضافه وزن را در هر منطقه ردیابی می‌کند.
ردیابی افراد چاق از طریق عکس‌های ماهواره‌ایبه گزارش گروه فضای مجازی به نقل از ساینس آلرت، دانشمندان یک سیستم هوش مصنوعی ابداع کرده اند که از فضا اضافه وزن را ردیابی می‌کند.

این نرم افزار تصاویر ماهواره‌ای را اسکن می‌کند و باتوجه به تعداد پارک ها، رستوران‌های فست فود و ساختمان‌های دیگر تعداد شهروندان با اضافه وزن را پیش بینی می‌کند.محققان با استفاده از فناوری یادگیری عمیق ۱۵۰ هزار عکس ماهواره‌ای با کیفیت بالا از «گوگل مپس» را بررسی کردند تا الگو‌های ردیابی افراد دارای اضافه وزن را شناسایی کند.

آن‌ها در تحقیقات خود اطلاعات ۶ شهر آمریکایی بلویل، سیاتل، تاکوما، لس آنجلس، ممفیس و سن آنتونیو را بررسی کردند. محققان متوجه شدند ویژگی‌های محیطی گفته شده نشان دهنده ۶۴.۸ درصد از انواع اضافه وزن در شهر‌ها بوده است.به هرحال محققان به رهبری آدیاشا ماهارنا از دانشگاه واشنگتن ارتباط چاقی با ویژگی‌های محیطی را بررسی کردند.آن‌ها این موارد را با اطلاعات پروژه «۵۰۰ Cities» مراکز کنترل و پیشگیری مقایسه کردند. این پروژه در ارتباط با اضافه وزن انجام شده بود.

میزان موفقیت این روش در شهر‌های مختلف، متفاوت بود.محققان معتقدند چنین سیستمی به کارشناسان کمک می‌کند ریسک‌های اضافه وزن را در شهر‌های مختلف بررسی کنند.آن‌ها با استفاده از این سیستم متوجه شدند ۱۹.۸ درصد ساکنان بل ویل، ۳۰.۸ درصد ساکنان تاکوما، ۲۲.۴ درصد ساکنان سیاتل، ۲۶.۷ درصد ساکنان لس آنجلس، ۳۶.۳ درصد ساکنان ممفیس و ۳۲.۹ درصد ساکنان سن آنتونیو اضافه وزن داشته اند.


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *