تکذیب ثبت‌نام نیروهای افغانستانی در ایران برای حضور در جنگ اوکراین

۱۰ آبان ۱۴۰۱ - ۱۴:۴۷:۵۹
کد خبر: ۴۴۹۷۴۳۲
دسته بندی‌: سیاست
ایران در جریان جنگ اوکراین سیاست بی‌طرفی مثبت اتخاذ کرده و بدون سوگیری له یا علیه هر یک از طرفین جنگ، تمام تلاش خود را برای پایان این بحران از مسیرهای دیپلماتیک به کار بسته است.

خبرگزاری میزان - بنا به اعلام نورنیوز، ایران چنانچه قبلا به صورت رسمی اعلام کرده، در جریان جنگ اوکراین سیاست بی‌طرفی مثبت اتخاذ نموده و بدون سوگیری له یا علیه هر یک از طرفین جنگ، تمام تلاش خود را برای پایان این بحران از مسیرهای دیپلماتیک به کار بسته است.

برخی رسانه‌هایی که به انتشار اخبار جهت‌دار و بدون پشتوانه برای ایجاد جریان‌های خبری جعلی شهرت دارند امروز به نقل از منابع ناشناس مدعی شدند که برخی از نیروهای امنیتی سابق افغانستان برای شرکت در جنگ اوکراین در ایران ثبت‌نام می‌کنند!

در این جریان‌سازی رسانه‌ای به خبر آسوشیتدپرس استناد شده که به نقل از ژنرال‌های سابق ارتش افغانستان نوشته است؛ روسیه برای هر نظامی سابق افغانستان برای جنگ اوکراین ماهانه ۱۵۰۰ دلار می‌پردازد.

این در حالی است که ایران چنانچه قبلا به صورت رسمی اعلام کرده، در جریان جنگ اوکراین سیاست بی‌طرفی مثبت اتخاذ نموده و بدون سوگیری له یا علیه هر یک از طرفین جنگ، تمام تلاش خود را برای پایان این بحران از مسیرهای دیپلماتیک به کار بسته است.

طی هفته‌های گذشته نیز رسانه‌های غربی و برخی رسانه‌های معاند فارسی‌زبان هم‌سو با مقامات غربی تلاش گسترده‌ای برای ایراد اتهام به ایران مبنی بر فروش پهپادهای ایرانی به روسیه با هدف استفاده در جنگ اوکراین داشته‌اند که با وجود درخواست تهران مبنی بر ارائه مستندات، تاکنون هیچ اقدامی در این خصوص انجام نداده‌اند.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
captcha