تاکنون حکمی در رابطه با متهم به قتل شهید کریم‌پور صادر نشده است

۰۹ آبان ۱۴۰۱ - ۱۹:۲۲:۵۶
کد خبر: ۴۴۹۶۳۲۲
دسته بندی‌: حقوق و قضا ، قضایی
روز شنبه جلسه دادگاه مرتبط با پرونده متهم به قتل شهید کریم‌پور برگزار شد و دادگاه هنوز حکمی صادر نکرده است.

خبرگزاری میزان_صبح امروز فیلمی از مادر محمد قبادلو (متهم به زیر گرفتن یگان موتوری پلیس و عامل شهادت یکی از آن‌ها)، منتشر شده که وی در این فیلم مدعی می شود در همان جلسه اول دادگاه حکم پرونده پسرش صادر گردیده.

این ادعا در حالی منتشر شد و مورد استناد رسانه‌های معاند از جمله بی بی سی فارسی قرار گرفته است که روز شنبه جلسه دادگاه مرتبط با این پرونده برگزار شد و دادگاه هنوز  حکمی صادر نکرده است.

محمد قبادلو از دستگیرشدگان اغتشاشات اخیر،  متهم است به افساد فی‌الارض از طریق اقدام گسترده علیه ماموران موتوری نیروی انتظامی با اصابت خودروی سواری پیکان سفید رنگ که اقدام وی منجر به شهادت استوار فرید کرم پور حسنوند و مجروح شدن ۵ مامور پلیس شده است.

به گفته نماینده دادستان،  طبق نظریه پزشکی قانونی، شهید کرم پور به دلیل ضربه شدید وارده به سر و له شدگی بافت مغز خونریزی کرده و همین موضوع علت شهادت وی است.

همچنین در جلسه دادگاه، فرمانده افسران حادثه مذکور که خود نیز از ناحیه پای راست مجروح شده است، با تشریح واقعه گفت: ۳۰ شهریور بود که ماموریتی از سوی سلسله مراتب به ما برای حفظ امنیت و پیشگیری از وقوع ناهنجاری ابلاغ شد.

وی افزود: ماموریت خود را انجام دادیم ساعت حوالی ۱۲ بامداد بود که قصد بازگشت به مقر خود را داشتیم که ناگهان صدای وحشتناکی شنیدم، برگشتم به سمت عقب که ببینم چه اتفاقی افتاده است که به ناگهان توسط یه خودرو زیر گرفته شدم.

افسر فراجا گفت: روی زمین افتاده بودیم شهید کرم پور نفس نفس میزد، خواستم به سمتش بروم که دیدم پای راستم دچار آسیب جدی شده است.

این متهم در جلسه دادگاه اتهام خود را پذیرفت و روند وقوع حادثه را تشریح کرد.

انتهای پیام/ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
captcha