رفاه حال بیماران خاص در طرح دارو رسان اولویت است

۰۹ آبان ۱۴۰۱ - ۱۴:۵۱:۳۹
کد خبر: ۴۴۹۶۰۰۷
مدیر کل بیمه سلامت استان تهران تاکید کرد: رفاه حال بیماران خاص در طرح دارو رسان اولویت بر هر مساله ای است.

خبرگزاری میزان - بنا بر اعلام پایگاه اطلاع رسانی وزارت بهداشت، علیرضا نمازی در خصوص طرح دارو رسان گفت: این طرح در راستای خدمات دهی ویژه به بیمه شدگان است، البته برای رساندن دارو به درب منزل بیماران باید استانداردها و پروتکل هایی در نظر گرفته می شد؛ چون در این باره باید به اعتماد بیمار نیز توجه کرد.

مدیر کل بیمه سلامت استان تهران، با اشاره به اینکه بهترین مسیر برای اجرای این طرح استفاده از ظرفیت ها و بسترهای یک مرکز دانشگاهی بود، افزود: در این باره با دانشگاه علوم پزشکی تهران و داروخانه 13 آبان رایزنی و صحبت شد که خوشبختانه نظر مساعدی داشتند، لذا قرار شد که این طرح در گام اول با بیماران خاص آغاز شود.

وی تصریح کرد: ما در سطح استان تهران حدود 13 هزار و 400 نفر بیمار خاص داریم که حدود 6 هزار و 800 نفر از آنها بیمار مبتلا به ام اس هستند، بنابر این اجرای پایلوت این طرح در ابتدا از بیماران مبتلا به ام اس شروع شد، خوشبختانه دیتای این بیماران در اختیار داروخانه 13 آبان قرار گرفت و پس از برگزاری جلسات متعدد پروتکل های لازم برای خدمت دهی بهتر به بیماران در نظر گرفته شد.

نمازی گفت: در این رابطه با بیمار تماس گرفته شده و پس از اخذ نظر بیمار در صورت توافق و پس از هماهنگی های لازم دارو به درب منزل ارسال می شود، خوشبختانه اجرای این طرح در هفته جاری آغاز شده است. البته در شرایط فعلی داروخانه 13 آبان مشارکت داشته و امیدواریم در آینده بخش خصوصی یا داروخانه های دیگر نیز به اجرای طرح بپیوندند.

مدیر کل بیمه سلامت استان تهران، با بیان اینکه مشکلات و ایرادات در مسیر اجرای طرح مشخص خواهد شد، اظهار داشت: بدون تردید این طرح در جهت رفاه حال بیمه شدگان شده و مراجعه بیماران به داروخانه ها به شدت کاهش پیدا می کند.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
captcha