ده‎ها کشته و زخمی بر اثر طوفان و سیل در فیلیپین

۰۹ آبان ۱۴۰۱ - ۱۳:۱۱:۲۲
کد خبر: ۴۴۹۵۶۶۴
دسته بندی‌: بین‌الملل- جهان ، عمومی
شمار تلفات طوفان و سیل در فیلیپین به 98 نفر رسیده است.

خبرگزاری میزان - گزارش‎ها نشان می‎دهند اجساد بیشتری از مناطق سیل زده فیلیپین پیدا شده و تعداد قربانیان طوفان استوایی «نالگا» به دست‌کم 98 نفر افزایش یافته است.

به گزارش «الجزیره»، آژانس بلایای طبیعی فیلیپین اعلام کرد که بیش از نیمی از تلفات ناشی از سیل و رانش زمین است که روستاهای جزیره جنوبی «میندانائو» را ویران کرد.

در منطقه خودمختار «بانگسامورو» 53 نفر کشته و 22 نفر همچنان مفقود هستند.

«ناگویب سیناریمبو»، رئیس دفاع مدنی منطقه بانگسامورو، گفت: ما عملیات خود را از عملیات جست‌وجو و نجات به عملیات بازیابی تغییر داده‌ایم، زیرا احتمال زنده ماندن افراد پس از دو روز تقریباً صفر است.

به گفته این آژانس، در سراسر کشور، حدود 63 نفر مفقود شده و 69 نفر نیز زخمی شده‌اند.

این طوفان که پنج بار این کشور را درنوردیده، روستاها را زیر آب و محصولات زراعی را از بین برده است؛ همچنین برق در بسیاری از مناطق قطع شده و خسارت به زیرساخت‌ها حدود 758 میلیون پزو فیلیپین (13 میلیون دلار) برآورد شده است.

«فردیناند مارکوس جونیور»، رئیس‌جمهور فیلیپین، قرار است روز دوشنبه از روستاهای غرق‌شده در استان «کاویت»، نزدیک «مانیل»، پایتخت این کشور به صورت هوایی بازدید کند.

فیلیپین به طور متوسط شاهد ۲۰ طوفان در سال است که رانش زمین و سیل‌های مکرر تا حدی به دلیل شدت فزاینده طوفان‌های استوایی است.  

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *