مشروح جلسات رسیدگی به پرونده‌های ۱۹ متهم توزیع کننده ارز در بازار آزاد و خارج از سیستم قانونی

۱۲ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۲:۵۹:۰۵
کد خبر: ۴۴۹۴۳۳
دسته بندی‌: حقوق و قضا ، قضایی
جلسه رسیدگی به پرونده‌های ۱۹ متهم توزیع کننده ارز در بازار آزاد و خارج از سیستم قانونی 6 شهریور ماه به ریاست قاضی سید احمد زرگر به صورت علنی در شعبه دوم دادگاه ویژه اخلالگران مفسدان اقتصادی برگزار شد.

به گزارش خبرنگار گروه حقوقی و قضایی ، جلسه رسیدگی به پرونده‌های ۱۹ متهم توزیع کننده ارز در بازار آزاد و خارج از سیستم قانونی 6 شهریور ماه به ریاست قاضی سید احمد زرگر به صورت علنی در شعبه دوم دادگاه ویژه اخلالگران مفسدان اقتصادی برگزار شد.

مشروح جلسات رسیدگی به پرونده‌های ۱۹ متهم توزیع کننده ارز در بازار آزاد و خارج از سیستم قانونی

در این جلسه قاضی زرگر در خصوص اهمیت برخورد با مفسدان اقتصادی اظهار کرد: جلسه امروز در ارتباط با افرادی که در خصوص توزیع غیرمجاز ارز با شگرد‌های مختلف فعالیت داشته‌اند، تشکیل شده است.

وی گفت: تعداد این متهمان ۱۹ نفر است و ارزش ریالی فعالیت‌های این افراد که باعث شده است به نظام ارزی کشور لطمه وارد شود دو هزار و پانصد میلیارد تومان است.

قاضی زرگر تاکید کرد: البته هرکدام از آن‌ها شاید خبر نداشته‌اند که دیگرانی هم هستند؛ لذا با فعالیت این افراد دو هزار و پانصد میلیارد تومان از ارز‌های کشور که باید برای اموری همچون بهداشت، آذوقه و معیشت مردم خرج می‌شد توسط آن‌ها به صورت دیگری استفاده شد که باعث لطمه به نظام ارزی کشور گردید.

وی خطاب به متهمان گفت: علت این لطمه این است که شما فقط دور خودتان را دیده‌اید و به دیگران توجه نکرده‌اید و فقط می‌گویید که یک کارت ملی داده یا گرفته‌ایم؛ اما وقتی همین اقدامات به ظاهر ساده جمع شود می‌بینید که چه لطمه بزرگی به کشور وارد شده است. این حرکت شما باعث شد مشکلات فراوانی برای مردم فراهم شود و دشمن از اقدامات شما شاد گردد، چون جنگ اقتصادی بزرگی را بر علیه ما به راه انداخته است.

قاضی زرگر گفت: امیدوارم خداوند توفیق دهد که با رعایت عدل و انصاف و با توجه به خسارت‌هایی که بر اثر فعالیت‌های شما به کشور وارد شده، این پرونده به نتیجه برسد و احکامش صادر گردد.

وی در پایان اظهارات مقدماتی خود توجه حاضرین و متهمان را به مواد ۳۹۶، ۱۹۳، ۱۹۴ قانون آیین دادرسی مبنی بر رعایت شان دادگاه و توجه به اظهارات، جلب کرد.

گزارش مشروح اولین جلسه محاکمه را اینجا بخوانید.

گزارش تصویری اولین جلسه محاکمه را اینجا ببنید.

خبر در حال تکمیل است...

 ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *