وزارت کشور اجازه تجمع و راهپیمایی آرام به کارگران و معلمان را بدهد

12:09 - 01 ارديبهشت 1394
کد خبر: ۴۴۹۲۴
دسته بندی: سیاست ، مجلس و دولت
خبرگزاری میزان: نماینده مردم رشت در مجلس نهم، از وزارت کشور درخواست کرد تا اجازه قانونی تجمع و راهپیمایی آرام به کارگران و معلمان را بدهد.

: نماینده مردم رشت در مجلس نهم، از وزارت کشور درخواست کرد تا اجازه قانونی تجمع و راهپیمایی آرام به کارگران و معلمان را بدهد.

به گزارش خبرنگار سیاسی میزان، غلامعلی جعفرزاده ایمن‌ابادی در نشست علنی امروز (1 اردیبهشت‌ماه) مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود ضمن تبریک ماه رجب ماه خیر و برکت افزود:‌ فرمان رهبری مبنی بر سال همدلی و همزبانی را به گوش جان شنیدیم و بدون شک آن را سرلوحه همه کارهایمان در سال جاری قرار خواهیم داد.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: از رییس‎جمهور محترم که اولین سفر استانی خودش را در سال جاری، استان گیلان انتخاب نمود عنایت تشکر را دارم، مردم غیور و ولایت مدار گیلان هم سنگ تمام گذاشتند و استقبال تاریخی از هیات دولت در رشت اتفاق افتاد، حال انتظار داریم با توجه به مشاهده عقب افتادگی استان که در زیر فرش سبز طبیعت مدفون است توسط اعضای کابینه دولت و علی الخصوص رئیس جمهور محترم این عقب افتادگی تا حدود زیادی جبران گردد؛ نرخ بالای بیکاری در شان جوانان ولایت مدار گیلان نیست

این نماینده مردم در مجلس نهم،‌ تاکید کرد: در روزهای گذشته شاهد ریزش بمب‌های فسفری صهیونیستی و آمریکائی توسط هواپیماهای سعودی‌های مزدور بر روی مردم بی‌دفاع و بیگناه یمن بوده‌ایم و هستیم. شمشیر صهیونیستی خائن الحرمین به خون فرزندان بیگناه مسلمان یمنی آلوده است. از جهان اسلام تقاضا دارم سکوت نکنید و جلوی این اقدام کثیف صهیونیستی را بگیرید.

وی تاکید کرد: با توجه به طولانی شدن مجازات پلیس منحرف سعودی درخواست تعطیلی سفر حج را داریم وقتی دولت صهیونیستی سعودی توان ایجاد امنیت برای حجاج را ندارد اعزام ایرانیان با عزت به کشور حجاز چه استقلال و پشتوانه موجهی دارد؟

ایمن‌آبادی یادآور شد: از سرداران دستگاه دیپلماسی خارجی تقاضا دارم با توجه به تاکیدات مقام معظم رهبری گذاره برگ ایرانی توافق نامه را منتشر نمایند تا پایانی باشد بر کلیه ابهامات موجود باشد.

نماینده مردم رشت در مجلس نهم، ادامه داد:‌ در هفته آینده به استقبال روز کارگر و روز معلم و روز شورا و سایر مناسبات ما خواهیم رفت و در راس‌ این ولادت حضرت امام علی (ع) و مبعث حضرت رسول اکرم (ص) است روز پدر را ابتدا به پدران آسمانی، شهدای هشت سال دفاع مقدس تبریک عرض می‌کنم.

این نماینده مردم در مجلس نهم،‌ تصریح کرد: بنا به فرموده مقام معظم رهبری این روزها بهانه‌ای است برای حل مشکل این اقشار، انتظار می رود وزارت خانه‌های مرتبط برای حل مشکل کارگران و معلمان لوایح مورد نیاز را به مجلس ارائه کنند تا مجلس هم این قشر مظلوم، کارگران و معلمان زحمت کش را ساماندهی کنند.

وی تاکید کرد: از وزارت کشور تقاضا می‌کنم اجازه قانونی تجمع و راهپیمایی آرام به کارگران و معلمان و سایر اصناف را بدهد در همین انقلاب سابقه این اقدامات بوده، حال چرا باید الان از بیان حرف‌های منطقی این اقشار مظلوم در چارچوب قانون خوف داشته باشیم. از سوی دیگر باید نیروهای شرکتی و پیش دبستانی‌ها در سال جاری تعیین تکلیف شود.

ایمن‌آبادی یادآور شد: در همین جا به دیوارکشی اطراف مجلس اعتراض دارم، بحمد الله حال که مجلس مذاکراتش مستقیما به گوش مردم می‌رسد لذا نباید ارتباطش با مردم قطع شود، انجام هزینه دیوارکشی غیر منطقی و غیر ضروری است و تبعات منفی شدید دارد. اصلا نفس این اقدام القای فضای ناامن در جامعه است.

نماینده مردم رشت در مجلس نهم، ادامه داد:‌ شنیده شده نطنز پدافند غیر عامل است و در رابطه با نهاد ریاست جمهوری هم اقدام مشابه در حال انجام است به عنوان نماینده مردم خواستار برچیده شدن دیوار بین خادمین ملت با مردم ولایت مدار هستم.

ایمن‌آبادی در بخش دیگری از سخنانش گفت: دولت چرا از قطع یارانه ثروتمندان پرهیز می‌کند، چرا این همه تکذیب و تایید می‌شود، تقاضا دارم یارانه ثروتمندان بلافاصله قطع شود و یارانه اقشار آسیب پذیر و تحت پوشش سازمان‌های حمایتی همچون بهزیستی، کمیته امداد و زنان بی‌سرپرست و بد سرپرست افزایش یابد.


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *