کاراته رده‌های پایه قهرمانی جهان| شانس کسب یک طلا و یک برنز برای نمایندگان کشورمان

22:08 - 06 آبان 1401
کد خبر: ۴۴۹۲۱۵۵
دسته بندی: ورزشی ، رزمی
عليرضا حيدری و آتوسا گلشادنژاد با حضور در دیدارهای فینال و رده‌بندی مسابقات کاراته رده‌های سنی قهرمانی جهان برای کسب‌ مدال‌های طلا و برنز به روی تاتامی خواهند رفت‌.

خبرگزاری میزان - به گزارش روابط عمومی فدراسیون کاراته، در ادامه رقابتهای قهرمانی جهان امروز در سومین روز این رقابتها نمایندگان کلیه اوزان کومیته رده های امید دختران و پسران به روی تاتامی رفتند که علیرضا حیدری نماینده کاراته کشورمان در وزن ۷۵_کیلوگرم با اقتدار راهی فینال شد.

ملی پوش وزن ۷۵_کیلوگرم، پس از قرعه استراحت، گیور نرسیان از ارمنستان را ۲ بر ۰ از پیش رو برداشت سپس در مقابل جان کولپس از اسپانیا ۱ بر ۱ با قانون سنشو برنده شد و در دور چهارم ماروس جانویج از اسلواکی را ۷ بر ۳ شکست داد.

حیدری در نیمه نهایی به مصاف حسن مسارو دارنده رنکینگ ۱۵ بزرگسالان جهان که مدال برنز لیگ جهانی امارات ۲۰۲۲ را در کارنامه داشت رفت و موفق شد در حالیکه ۵ بر ۵ این رقابت به پایان رسید با ۴ رای در هانتی این حریف اردنی را شکست دهد و راهی فینال شود.

آتوسا گلشادنژاد ملی پوش وزن ۶۱_کیلوگرم نیز که روز یکشنبه برای نشان برنز به میدان خواهد رفت در اولین گام نماینده سوئیس را ۸ بر ۰ مغلوب کرد و در دومین دیدار گرازیوسی از ایتالیا دارنده برنز امیدهای اروپا ۲۰۲۲ و نقره لیگ جهانی مراکش ۲۰۲۲ را ۷ بر ۲ شکست داد و با برتری ۵ بر ۱ مقابل سایتو نماینده ژاپن به نیمه نهایی راه یافت‌.

نماینده وزن ۶۱کیلوگرم اما در نیمه نهایی نتیجه را ۴ بر ۳ به نماینده میزبان واگذار کرد تا برای کسب نشان برنز وزن ۶۱کیلوگرم امیدهای جهان یکشنبه روی تاتامی برود.

مرتضی کریمی نماینده وزن ۶۰_کیلوگرم ابتدا نمایندگان استرالیا و اسپانیا را با دو برد قاطع ۸ بر ۰ شکست داد سپس حسن یلدیریم از ترکیه را ۲ بر ۱ از پیش رو برداشت اما در دور چهارم نتیجه را ۳ بر ۲ به پاول دوجاکویچ نفر نخست رنکینگ امیدها جهان و دارنده نقره امیدهای اروپا واگذار کرد و با راهیابی این کاراته کای بوسنایی به فینال، کریمی هم به جدول شانس مجدد راه یافت.

نماینده وزن ۶۰_کیلوگرم در رپه شارژ مقابل محمد اوزدمیر نماینده آلمان ۴ بر ۱ شکست خورد و از راهیابی به رقابت کسب مدال برنز بازماند.

در وزن ۵۰_ کیلوگرم رده امید دختران ستایش نادری در بازی نخست ۴ بر ۱ مقابل نماینده مکزیک به برتری رسید سپس نماینده آذربایجان را ۳ بر ۱ شکست داد و در بازی سوم ۲ بر ۲ با قانون سنشو نماینده آمریکا را از پیش رو برداشت اما در بازی چهارم ۱ بر ۰ نتیجه را به نماینده مراکش واگذار کرد.

در ادامه با راهیابی نماینده مراکش به فینال، نادری هم راهی جدول رپه شارژ شد اما با باخت ۳ بر ۱ مقابل ابزانوا از قزاقستان از راهیابی به رقابت کسب مدال برنز بازماند.

در وزن ۶۷_کیلوگرم امید، ابوالفضل میرزایی در گام نخست ۳ بر ۰ مغلوب نماینده آذربایجان شد و با باخت این کاراته کا، میرزایی شانس حضور در جدول رپه شارژ را از دست داد.

علیرضا رضایتی در وزن ۸۴_کیلوگرم در دور نخست ۷ بر ۱ مغلوب علی افاریم دارنده نقره لیگ جهانی مراکش ۲۰۲۲ شد و در ادامه با باخت این نماینده اردنی ها، رضایتی هم از گردونه رقابت ها حذف شد.

در سنگین وزن امیدها هم، محمود نعمتی در دیدار نخست ۵ بر ۰ مغلوب کنتارو یامائوچی شد و در ادامه با باخت نماینده ژاپنی ها به ملی پوش عربستان، نعمتی هم شانس حضور در جدول رپه شارژ را از دست داد.

سیده سوده خلیلی در وزن ۵۵_کیلوگرم در گام نخست ۶ بر۶ با قانون سنشو نتیجه را به نماینده کامبوج واگذار کرد و با باخت این کاراته کا، خلیلی هم از دور رقابت‌ها کنار رفت.

هنگامه بی غم در رقابت نخست پیکارهای وزن ۶۸_کیلوگرم امید ۷ بر ۴ نتیجه را به تیزمبای از قزاقستان واگذار کرد که با باخت کاراته کای قزاق ها به نماینده اسلوونی، بی غم هم از ادامه رقابت‌ها بازماند.

آخرین نماینده امیدها کیمیا یوسفی بود که در وزن ۶۸+ کیلوگرم به روی تاتامی رفت که وی هم پس از برتری ۳ بر ۰ مقابل آلیسوپ از انگلستان مقابل نماینده نیوزیلند ۴ بر ۲ نتیجه را واگذار کرد تا باخت این کاراته کا به نماینده کلمبیا، یوسفی هم از دور رقابت‌ها حذف شود.

همچنین فردا و در روز چهارم این مسابقات کاتا تیمی ایران در دو بخش دختران و پسران به روی تاتامی خواهند رفت.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *