مسئولان دولتی در اجرای احکام دیوان عدالت اداری پیشقدم شوند

۰۵ آبان ۱۴۰۱ - ۱۴:۰۴:۳۸
کد خبر: ۴۴۹۱۰۴۶
دسته بندی‌: حقوق و قضا ، قضایی
رئیس دیوان عدالت اداری گفت: تمامی احکام دیوان عدالت اداری ضمانت اجرای کافی دارد، اما پیش از اجرای تضمین حکم و استفاده از ظرفیت های قانونی انتظار می رود مسئولان خودشان در اجرای حکم پیش قدم شوند.


خبرگزاری میزان - حجت الاسلام والمسلمین حکمتعلی مظفری با بیان اینکه در راستای سفرهای استانی متعدد مسئولان دیوان عدالت اداری که هم همراه رئیس قوه و هم به صورت اختصاصی سفرهای متعددی به استان های مختلف داشته اند اظهار کرد: بنا به تقسیم کار انجام شده و به لحاظ تعداد و کثرت پرونده هایی که در استان های مختلف کشور در خصوص دیوان اداری تشکیل شده طی پنجمین دوره سفر استانی تصمیم بر این شد تا از نزدیک در خدمت مردم شریف آذربایجان شرقی باشیم.
وی با بیان اینکه بیش از 200 نفر برای رسیدگی به شکایات خود در دیوان عدالت اداری مراجعه کرده اند، افزود: تقاضاهای مختلفی در این دیدار مطرح شده و برخی مربوط به گلایه از طولانی شدن دادرسی در دیوان و تسریع در اجرای حکم و بررسی مجدد آراء است که دستورات قانونی صادر شده و متعهد هستیم حداکثر ظرف دو هفته آینده پاسخ مستدل و قانع کننده ای به مراجعه کنندگان داده شود.
رئیس دیوان عدالت اداری بیان کرد: با توجه به گلایه هایی که از زبان مردم می شنویم از برخی دستگاه هایی که طرف شکایت زیادی از آنها در دیوان تشکیل شده، بعضا احکام قطعی که از سوی دیوان صادر می شود به بهانه های مختلف در دستگاه های اجرایی مورد توجه قرار نگرفته و اجرا نمی شود.
وی خاطرنشان کرد: با وجود ضمانت های اجرایی لازم و استفاده از ظرفیت های قانونی انتظار می رود مسئولان خودشان در اجرای حکم پیش قدم شوند، چراکه زیبنده جایگاه مدیران نیست مخصوصا در آذربایجان شرقی انتظار می رود حکم را اجرا کنند.
حجت الاسلام والمسلمین مظفری تاکید کرد: حقوق مردم حق مسلم و حق الناس بوده و بر اساس قانون مکلف به اجرای آن هستیم، تمامی احکام دیوان عدالت اداری ضمانت اجرای کافی دارد و خود مسئولان به احترام حقوق شهروندی نسبت به اجرا و رفع موانع اقدام کنند و اگر مانع قانونی دارد به دیوان اعلام کنند تا برطرف شود.
وی اضافه کرد: در ادامه برنامه های سفر مسئولان دیوان عدالت اداری به استان بعد از ظهر امروز در خدمت مدیران دستگاه های اداری خواهیم بود تا مشکلات دستگاه های اجرایی که در دیوان عدالت اداری کثیرالشاکی هستند را بررسی و مسایل و نکته نظرات مدیران دستگاه های اجرایی هم متقابلا به همکاران دیوان عدالت اداری منتقل شود.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
captcha