روباتی که چهره خوانی می کند + تصاویر

10:40 - 01 ارديبهشت 1394
کد خبر: ۴۴۹۰۰
دسته بندی: فضای مجازی ، عمومی
خبرگزاری میزان: این روبات با استفاده از نرم افزاری خاص می تواند تعدادی از حالات چهره انسان را شناسایی کند و به صورت طبیعی به آنها واکنش نشان دهد.

: این روبات با استفاده از نرم افزاری خاص می تواند تعدادی از حالات چهره انسان را شناسایی کند و به صورت طبیعی به آنها واکنش نشان دهد.

به گزارش گروه فضای مجازی ، محققان آمریکایی یک سر روباتیک ساخته اند که می تواند تعدادی زیادی از حالات چهره انسان را شبیه سازی کرده و حتی به چند سوال ابتدایی پاسخ دهد.


این سر روباتیک که دارای ابرو، چانه و چشم است، هام (Ham) نام دارد.هام که توسط دیوید هانسون طراح روباتیک آمریکایی طراحی شده است، می تواند به تعدادی از سوال های پایه پاسخ دهد.

 این روبات با استفاده از نرم افزاری خاص می تواند تعدادی از حالات چهره انسان را شناسایی کند و به صورت طبیعی به آنها واکنش نشان دهد.

از این سر روباتیک می توان در شبیه سازی سناریوهای پزشکی نیز استفاده کرد.

 این روبات در حال حاضر در نمایشگاه تجهیزات الکترونیک AsiaWORLD Expo(بزرگترین نمایشگاه الکترونیک جهان که در آن بیش از چهار هزار شرکت برای نمایش آخرین فناوری های خود حضور دارند) به نمایش گذاشته شده است.

این سر روباتیک با استفاده از مهندسی مکانیک و نانوتکنولوژی از مواد قابل انعطافی به نام فرابر (Frubber ) ساخته شده است؛ این ماده دارای منافذی به اندازه چهار تا 40 نانومتر است.

 به نوشته وب سایت هانسون روبوتیک، این روبات انسان نما می تواند چهره انسان را ببیند، با او ارتباط چشمی برقرار کند، سخنان او را درک کند و با او گفت وگو داشته باشد.

به گفته دیوید هانسون سازنده و طراح این روبات، چنین واکنش هایی پیشرفت بزرگی در دانش مکانیک به شمار می رود.

خبرگزاری میزان: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *