کیفرخواست 95 نفر از بازداشت شدگان اغتشاشات اخیر در آذربایجان غربی صادر شد

13:33 - 04 آبان 1401
کد خبر: ۴۴۸۹۶۸۰
دسته بندی: حقوق و قضا ، قضایی
رئیس کل دادگستری استان آذربایجان غربی گفت:با توجه به پیچیدگی های امور حقوقی و قضایی تخصصی کردن محاکم می تواند در افزایش میزان اتقان آراء و کاهش گردش بیهوده پرونده بین محاکم وایجاد رویه های یکسان قضایی در استان موثر و مفید باشد.

خبرگزاری میزان - ناصر عتباتی، در بیست و پنجمین جلسه شورای معاونین، گفت: تلاشهای همکاران دادگستری استان آذربایجان غربی در همه واحدها بسیار ارزشمند و قابل تقدیر است، خصوصاً معاونین حاضر که تلاشهای چشم گیری در طول ماه متحمل می شوند و موجب ارتقاء عملکرد دادگستری استان هستند.

رئیس کل دادگستری استان آذربایجان غربی با اشاره به پرونده های اغتشاشات اخیر گفت: با همت همکاران کیفرخواست 95 نفر از متهمان اغتشاشات صادر شده است و مابقی هم در حال رسیدگی سریع و دقیق و اتمام تحقیقات مقدماتی و فراهم شدن شرایط صدور کیفرخواست هست.

عتباتی ادامه داد: پرونده های مهمی که در دستگاه قضایی استان تشکیل و مورد رسیدگی قرار گرفته است باید با جدیت و قاطعیت مورد رسیدگی قرار گیرند و نتایج به اطلاع افکار عمومی رسانده شود تا مردم هم از تلاشها و مجاهدتهای قضات و کارکنان دادگستری استان مطلع شوند.

عتباتی در ادامه به موضوع یکی از دستورات جلسه در تخصصی کردن محاکم بدوی و تجدیدنظر استان اشاره و گفت: با توجه به پیچیدگی های امور حقوقی و قضایی تخصصی کردن محاکم می تواند در افزایش میزان اتقان آراء و کاهش گردش بیهوده پرونده بین محاکم و ایجاد رویه های یکسان قضایی در استان موثر و مفید باشد و نتایج مطلوبی هم برای مراجعین و طرفین پرونده ها داشته باشد.

وی اضافه کرد: از رئوس برنامه های عملیاتی تخصصی کردن محاکم است لذا در تخصصی کردن محاکم باید کار ظریف، دقیق و کارشناسانه انجام شود و بدین منظور کارگروهی مرکب از معاونین قضایی استان با همفکری و هم افزایی این محاکم را با توجه به تخصص قضات محترم معین می کنند و پس از تائید نهایی ارجاعات بر اساس این تخصص ها انجام خواهد شد.

در ادامه جلسه زارع معاون برنامه ریزی و فناوری اطلاعات دادگستری استان با ارائه آمار حوزه های قضابی و شعب مرکز استان گزارش مفصلی از عملکرد آنها ارائه و مورد بررسی اعضای شورای معاونین قرار گرفت و سپس مجیدی دادستان مرکز استان، ابراهیمی رئیس کل دادگاه های عمومی و انقلاب ارومیه و سایر اعضای شورای معاونین به بیان نقطه نظرات و دیدگاه های خود پرداختند و جلسه با تصویب مصوباتی به کار خود خاتمه داد.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *