پرداخت هزینه‌‌های درمانی بیماران خاص و صعب العلاج تا سقف ۵۰ میلیون تومان

12:35 - 04 آبان 1401
کد خبر: ۴۴۸۹۶۱۹
معاون درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از پرداخت هزینه‌ های کمرشکن درمانی به بیماران تا سقف ۵۰ میلیون تومان، در صورت تصویب شورای استانی خبر داد.

خبرگزاری میزان - بنا بر اعلام پایگاه اطلاع رسانی وزارت بهداشت، سعید کریمی، در اجلاس روسای دانشکده‌ ها و دانشگاه‌‌ های علوم پزشکی کشور به میزبانی دانشگاه علوم توانبخشی و سلامت اجتماعی، بیان کرد: صندوق بیماران خاص و صعب العلاج که دیروز رونمایی شد، علاوه بر پوشش این بیماران برای پوشش بیمارانی که دچار هزینه های کمرشکن درمانی می شوند تا سقف ۵۰ میلیون تومان نیز تسهیلاتی قائل می شود، به شرطی که شورای استانی در هر استان این هزینه ها را تایید کند، بنابراین روسای دانشگاه های علوم پزشکی کشور باید نسبت به راه اندازی شورای استانی اقدام کنند.

وی افزود: بحث سقف و پلکان دریافتی ‌ها اصلاح و طی نامه‌ ای به دانشگاه ها ابلاغ شده است. زمان اجرا از فروردین ۱۴۰۱ خواهد بود و مطالبات پزشکان بر اساس آن باید پرداخت می شود.

معاون درمان وزارت بهداشت با اشاره به اینکه در سال گذشته ۱۰ هزار و ۸۰۰ تخت بیمارستانی تجهیز شده است، افزود: طبق دستورالعمل، تمام دانشگاه های علوم پزشکی حداقل باید یک مرکز ناباروری سطح دو راه اندازی کنند و دستورالعمل آن نیز ارسال شده است.

توزیع پزشکان ضریب کا تا دو هفته آینده

وی از توزیع پزشکان ضریب کا تا دو هفته آینده خبر داد و گفت: به تهیه اسکان و معیشت این پزشکان توجه ویژه داشته باشید. اگر می توانید پس از پایان طرح نیز آنان را در منطقه نگه دارید، زیرا به توسعه درمان دانشگاه کمک می ‌کند.

کریمی در پایان به تاکید دولت و مجلس برای اجرای برنامه پزشک خانواده و نظام ارجاع اشاره کرد و از دانشگاه های علوم پزشکی کشور خواست تا برای این طرح آمادگی لازم را داشته باشند.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *