دریافت ۳۰۰ دلار در ازای خوردن روزانه یک آووکادو!

۱۰ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۵:۵۴:۴۶
کد خبر: ۴۴۸۹۵۸
محققان چهار دانشگاه مایل به پرداخت 300 دلار برای شرکت افراد در آزمایش مصرف روزانه یک آووکادو به مدت شش ماه به منظور تعیین دقیق اثر کاهش وزن این میوه چرب هستند!
دریافت ۳۰۰ دلار در ازای خوردن روزانه یک آووکادو!به گزارش گروه فضای مجازی به نقل از تک‌تایمز، پژوهشگران چهار دانشگاه در آمریکا، ۳۰۰ دلار به افرادی که هر روز یک آووکادو بخورند، پرداخت می‌کنند که به نظر می‌رسد معامله خوبی برای کسانی که عاشق این میوه هستند باشد.

افرادی که این پیشنهاد را قبول می‌کنند، در یک مطالعه شرکت خواهند کرد تا تعیین شود که آیا خوردن آووکادو به کاهش وزن کمک خواهد کرد یا خیر که این موضوع جای تعجب دارد، چرا که آووکادو حاوی بیشترین میزان چربی بین همه میوه‌ها است.دانشگاه لوما لیندا، دانشگاه ایالتی پن، دانشگاه توفتس و دانشگاه کالیفرنیا لس‌آنجلس، هر کدام در تلاش برای ثبت نام ۲۵۰ نفر برای خوردن روزانه یک آووکادو و تحقق اهداف تحقیق هستند.

به گفته دکتر "جوآن سابیت"، ۱۰۰۰ فرد آزمایشی بخشی از یک مطالعه خواهند بود که بررسی می‌کند آیا خوردن یک آووکادو در روز باعث کاهش چربی شکمی می‌شود؟ فرض بر این است که آووکادو به مردم کمک می‌کند چربی شکم خود را آب کنند و موجب کاهش وزن می‌شود.

افراد برای واجد شرایط بودن، باید حداقل ۲۵ سال سن داشته باشند، دور کمرشان حداقل ۱۰۱ سانتی‌متر یا ۴۰ اینچ برای مردان ۸۹ سانتی‌متر یا ۳۵ اینچ برای زنان باشد.افرادی که به عنوان شرکت‌کنندگان آزمایش پذیرفته می‌شوند، باید به مدت شش ماه، روزانه یک آووکادو بخورند و گروهی از آن‌ها نیز طی این مدت باید ماهیانه تنها دو آووکادو بخورند.

شرکت‌کنندگان به صورت تصادفی در یکی از این دو گروه قرار خواهند گرفت و یک MRI رایگان و غربالگری سلامتی خواهند شد.پس از اتمام موفقیت‌آمیز این مطالعه، شرکت‌کنندگان قادر خواهند بود ۳۰۰ دلار خود را دریافت کنند.چالش افرادی که در گروه مصرف روزانه یک آووکادو قرار دارند این است که باید در نحوه مصرف این میوه خلاق باشند تا از آن سیر نشوند و هر بار از آن لذت ببرند.

آووکادو به عنوان یک کمک کننده موثر به کاهش وزن در رژیم غذایی "کتو" شناخته می‌شود که بدن را به یک حالت متابولیکی درمی‌آورد که به عنوان حالت کتوزیس شناخته می‌شود.کتوزیس یا کتوز، وضعیتی است که در آن میزان کتون‌ها در بدن افزایش می‌یابد. این وضعیت معمولا به به‌طور عمومی در بدن ایجاد شده و همراه هیپرکتونِمی (افزایش میزان کتون‌ها در خون) است. کتون‌ها با فرایند کتوژنز در زمان کمبود ذخایر گلیکوژن کبدی ایجاد می‌شوند.

استواستات و بتا-هیدروکسی‌بوتیرات از کتون‌هایی هستند که برای تولید انرژی استفاده می‌شوند. ورزش زیاد یا دیابت درمان نشده از جمله علل کتوز هستند.رژیم کتو در حال حاضر یکی از محبوب‌ترین روش‌های کاهش وزن و همچنین ایجاد استقامت در ورزشکاران است.

هرچند مطالعات دیگری در مورد روش‌های کاهش وزن وجود دارد، از جمله یک قرص معجزه‌گر که ممکن است به مردم اجازه دهد هر چیزی را که می‌خواهند بخورند بدون اینکه اضافه وزن بگیرند، در عین حال تکنیک جدیدی که کربوکسی‌درمانی (carboxytherapy) نامیده می‌شود، گاز کربن دی‌اکسید را به بافت زیر شکم تزریق می‌کند تا چربی شکم را برطرف کند.ضمن اینکه طبق مطالعات محققان کلینیک مایو در آمریکا، عدم صرف صبحانه به مردم کمک نمی‌کند وزن کم کنند. در عوض آن‌ها را در معرض خطر بالاتری برای افزایش وزن و چاقی قرار می‌دهد.
 
منبع: ایسنا
: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوماً به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفاً جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *