16 پرونده به همت شورای حل اختلاف ویژه صنعت در میبد یزد با سازش مختومه شد

10:12 - 06 آبان 1401
کد خبر: ۴۴۸۹۵۱۶
دسته بندی: حقوق و قضا ، قضایی
رئیس اداره توسعه حل اختلاف استان یزد از ایجاد سازش در 16 فقره پرونده مهم صنعتی با ارزش بیش از 5 میلیارد تومان در 6 ماهه ابتدایی سال‌جاری به همت شعبه 4 شورای حل اختلاف ویژه صنعت شهرستان میبد خبر داد.

محمدرضا حداد درگفت‌وگو با میزان، در خصوص فعالیت شوراهای حل اختلاف ویژه صنعت مستقر در شهرستان میبد، اظهارکرد: شعبه 4 شورای حل اختلاف مستقر در شهرک صنعتی شهرستان میبد موفق شده تا تعداد 16 فقره از پرونده‌های ارجاعی خود که غالباً مربوط به دعاوی شرکت‌های تولید کاشی بوده است را به ارزش بالغ بر 5 میلیارد و 500 میلیون تومان در 6 ماهه ابتدایی سال جاری با ایجاد سازش مختومه کند.

رئیس اداره توسعه حل اختلاف استان یزد، با بیان اینکه دستگاه قضایی همواره از واحدهای تولیدی و صنعتی حمایت کرده و خواهد کرد، افزود: همچنین درصورت بروز اختلاف در این واحدها با ارجاع اختلافات به شورای حل اختلاف مستقر در شهرک‌های صنعتی استان سعی و تلاش می شود تا اختلافات از طریق مذاکره و گفت‌وگو با اصحاب دعوی حل و فصل شود.

وی همچنین با اشاره به اینکه از اهداف اصلی شوراهای حل اختلاف ایجاد صلح و سازش است، تصریح کرد: فرهنگ سازی به منظور ترویج و توسعه صلح و سازش در بین شهروندان بویژه صاحبان صنایع در واحدهای تولیدی و صنفی استان همواره در دستور کار معاونت توسعه حل اختلاف استان یزد بوده است.

 حداد همچنین اضافه کرد: خوشبختانه موفقیت‌های خوبی در این زمینه‌ها حاصل شده است که عملکرد شوراهای حل اختلاف مستقر در شهرک های صنعتی شهرستان میبد در 6 ماهه ابتدای سال‌جاری حکایت از این امر دارد.

بیشتر بخوانید:

یک محکوم اتباع خارجی پس از ۳ سال با تلاش شورای حل اختلاف یزد به زندگی بازگشت

انتهای پیام/


برچسب ها: سازش سازش شورا شورا

ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *