کارگروه‌ استانی تعامل بیشتر قوا در استان گلستان تشکیل شد

18:25 - 02 آبان 1401
کد خبر: ۴۴۸۷۲۲۵
دسته بندی: حقوق و قضا ، قضایی
کارگروه‌ استانی و ارتقای سطح همکاری‌ها و تعامل بیشتر قوا با حضور مسئولان قضایی و مجمع نمایندگان استان گلستان برای تسهیل خدمت رسانی به مردم تشکیل شد .

خبرگزاری میزان- کارگروه‌ استانی و ارتقای سطح همکاری‌ها و تعامل بیشتر قوا، برای رفع موانع توسعه استان و تسهیل خدمت رسانی به مردم با حضور مسئولان قضایی و مجمع نمایندگان استان در گلستان تشکیل شد.

رئیس کل دادگستری گلستان گفت: این کارگروه بر اساس تفاهم‌نامه مشترک همکاری مجلس و قوه قضاییه در استان و با هدف تحقق فرمایش رهبر انقلاب مبنی بر تعامل، همکاری و هم افزایی قوا برای خدمت بهتر به مردم تشکیل شد .

حیدر آسیابی افزود: تجربه موفق تعامل دادگستری استان و نمایندگان مردم در مجلس در حل چالش 16 ساله پتروشیمی و پرونده کثیرالشاکی موج های آبی گنبدکاووس در استان گلستان، گواه این موضوع است که با هم افزایی و تعامل بین بخشی می تواند مشکلات و معضلات استان را حل کند.

وی ادامه داد: امروز هلدینگ خلیج فارس که بزرگترین هلدینگ در زمینه پتروشیمی است عهده دار اجرای این طرح شده است و پس از طی تشریفات قانونی به زودی کار خود را آغاز می کند.

رئیس کل دادگستری استان گلستان افزود: در حوزه حقوق عامه و ستاد اقتصاد مقاومتی و پرونده های کثیرالشاکی نیازمند همکاری نمایندگان هستیم تا با انعکاس معضلات و موانع حوزه های انتخابیه خودشان به ما کمک کنند تا با استفاده از اختیارات قانونی، موانع موجود را برطرف کنیم که نتیجه آن توسعه استان و تسهیل خدمت رسانی به مردم باشد .

امان قلیچ شادمهر دبیر مجمع نمایندگان استان گلستان هم در این جلسه با قدردانی از تلاش های دادگستری استان برای موانع موجود بر سر راه توسعه استان گفت: اقدامات دادگستری استان در پیگیری حقوق عامه مانند راه اندازی مرکز آنژیوگرافی گنبدکاووس، سرعت بخشیدن به حل مشکل شاکیان پرونده موج های آبی ، به سرانجام رساندن پتروشیمی گلستان و رفع موانع تولید، قابل تقدیر است.

شادمهر افزود: در جلسه امروز راهکارهای تسهیل گری در امور شهروندان بااستفاده از ظرفیت های دادگستری و نمایندگان مجلس بررسی شد .محمود اسپانلو دادستان مرکز استان هم در این جلسه از نمایندگان مردم استان در مجلس شورای اسلامی خواست: ظرفیت های ملی را برای تکمیل و راه اندازی اردوگاه علی آبادکتول پای بیاروند .

اسپانلو به موضوع تغییر کاربری ها و ساخت و سازهای غیرمجاز در روستای زیارت گرگان هم اشاره کرد و گفت: هر چند با تلاش ها و اقدامات قضایی امروز ساخت و ساز غیرمجاز در این منطقه متوقف شده است اما همه این تا زمانی که برای رونق گردشگری و ایجاد زیرساخت های این بخش اقدامی نشود، کوتاه مدت و مقطعی است .

دادستان گلستان افزود: نمایندگان مجلس باید با استفاده از ظرفیت هایی که دارند ، برای رفع موانع توسعه گردشگری در زیارت کمک کنند .

تفاهم‌نامه مشترک همکاری مجلس و قوه قضاییه با هدف ارتقای سطح همکاری‌ها و تعامل بیشتر قوا امضا شده است و قالب این تفاهم نامه، کارگروه‌های مرکزی و استانی تشکیل می‌شود که رؤسای دادگستری‌ استان‌ها و نمایندگان مجلس در آن عضویت دارند.

۱۷:۴۰


برچسب ها: گلستان دادگستری

ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *