شکایت حقوقی ایران علیه رسانه های معاند و مروج تروریسم

16:48 - 02 آبان 1401
کد خبر: ۴۴۸۷۱۱۸
محمدمهدی اسماعیلی در حاشیه مجمع عمومی سازمان آسیا و اقیانوسیه با اشاره به ترویج خشونت و تروریسم از سوی رسانه های معاند در اغتشاشات اخیر کشور گفت: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از طریق وزارت امور خارجه و نهادهای بین المللی شکایت های حقوقی علیه این رسانه های معاند را تسلیم مراجع بین المللی می کند.ت

خبرگزاری میزان - طبق اعلام مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، محمدمهدی اسماعیلی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در حاشیه مراسم افتتاحیه هجدهمین مجمع عمومی سازمان خبرگزاری های آسیا و اقیانوسیه که ظهر امروز دوشنبه دوم آبان‌ماه  برگزار شد، گفت: دولت استکباری آمریکا همواره تروریسم رسانه‌ای را دنبال می‌کند. آمریکا با تحریف رسانه ای به دنبال وارونه  نشان دادن وقایع و به انحراف کشیدن اذهان است که نمونه آن را در حوادث اخیر ایران مشاهده کردیم.

وی با اشاره به اینکه کار رسانه‌های معاند از دروغ پراکنی فراتر رفته است و آموزش و ترویج خشونت و تروریسم را دستور کار قرار داده، گفت: در خصوص اینگونه اقدامات رسانه های معاند به طور حتم پیگرد حقوقی و کیفری خواهیم کرد.

تروریسم

جنگ نظامی

 اسماعیلی ادامه داد: قواعد جهانی باید علیه رسانه‌هایی که عملا جنگ نظامی را آموزش می‌دهند و به دنبال ایجاد تروریسم هستند اعمال شود و در این خصوص به سازمان های مسئول شکایت خواهیم کرد، مقدمات آن انجام شده و پیگرد حقوقی و کیفری خواهیم کرد.

گفتنی است ، «اوآنا» (OANA) نام اختصاری The Organization of Asia-Pacific News Agencies است که در ۲۲ دسامبر سال ۱۹۶۱ (۱ دی ۱۳۴۰) با هدف تسهیل اطلاع رسانی میان کشورهای این منطقه با حمایت سازمان آموزشی، علمی و فرهنگی ملل متحد (یونسکو) تاسیس شد.

کشور قاره آسیا و اقیانوسیه

در حال حاضر ۴۳ خبرگزاری از ۳۵ کشور قاره آسیا و اقیانوسیه در این سازمان عضویت دارند و جمهوری اسلامی ایران تنها کشوری است که سه خبرگزاری آن شامل ایرنا، فارس و مهر در اوآنا عضو هستند.

ایرنا در اجلاسیه تهران به مدت ۳ سال ریاست این اتحادیه را برعهده خواهد گرفت.

انتهای پیام/ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *