معاون اول رئیس‌جمهور: رفاه کارگران و بازنشستگان از اولویت‌های اصلی دولت است

16:05 - 02 آبان 1401
کد خبر: ۴۴۸۷۱۰۵
دسته بندی: سیاست ، مجلس و دولت
معاون اول رئیس جمهور با بیان اینکه تمام ارکان دولت آماده هستند تا پیشنهادات، تذکرات، انتقادات و ایده های راهگشا و سازنده را با جان و دل دریافت کنند، گفت: اداره مطلوب کشور جز با همدلی و عزم ملی میسر نیست.

خبرگزاری میزان - محمد مخبر ظهر امروز (دوشنبه) در آیین تکریم و معارفه وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، این وزارتخانه را از دستگاه های اجرایی مهم کشور برشمرد و گفت: بیش از ۵۳ درصد و به روایتی ۷۰ درصد از مردم کشور با خدمات و اقدامات این وزارتخانه مرتبط هستند و امکان بسیار عظیمی برای ارائه خدمات در حوزه های اشتغال، سلامت و آموزش در این مجموعه وجود دارد.


معاون اول رئیس‌جمهور با بیان اینکه خوشبختانه در دولت سیزدهم قدم های مهم و بزرگی در حوزه تعاون، کار و رفاه اجتماعی برداشته شده است، افزود: برای استفاده حداکثری از خدمات این دستگاه اجرایی لازم است که تمامی ظرفیت های آن به درستی شناخته شود.

مخبر با یادآوری برخی مشکلات پیش روی کشور در زمینه کالاهای اساسی، تورم، اشتغال و دیپلماسی منطقه ای و بین‌المللی تصریح کرد: یکی از اقدامات انجام شده دولت سیزدهم این بود که بدون توجه به مشکلات بیرونی، بتوانیم کشور را اداره کنیم.


معاون اول رئیس‌جمهور با بیان اینکه تاکنون کشور را با استفاده از درآمدهایی نظیر نفت و مالیات اداره کرده ایم، افزود: دارایی هایی در کشور وجود دارد که تنها با بخش کوچک از آن می توانیم ناترازی های مالی و بدهی های دولت به بانک مرکزی را مرتفع کنیم و دولت هم اکنون در حال برنامه ریزی برای استفاده از این ظرفیت ها است.


وی با اشاره به اینکه کارهای خوبی در بخش مسکن و اشتغال در حال انجام است، تصریح کرد: اگر همه دستگاه ها و نهادها به کمک دولت بیایند شاهد تحولات جدی در عرصه توسعه و پیشرفت خواهیم بود.


مخبر در بخش دیگری از سخنان خود از تلاش ها و خدمات دکتر عبدالملکی وزیر سابق تعاون، کار و رفاه اجتماعی و زاهدی وفا سرپرست سابق این وزارتخانه در دوره مسئولیت شان قدردانی کرد و با اشاره به توانمندی های وزیر جدید تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: دکتر سید صولت مرتضوی از ویژگی های خوبی برخوردار است که انضباط، دقت،‌ پیگیری، شناخت از کار و تواضع از جمله آنها است.


وی مردمی کردن اقتصاد را از اصلی ترین رویکردهای سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی برشمرد و با تاکید براینکه حوزه تعاون می تواند بستر انتقال اقتصاد را به مردم فراهم کند، گفت: درسالهای اخیر سیاست و امنیت را به دست مردم سپرده ایم و حتی جنگ تحمیلی را با مردم اداره کردیم اما متاسفانه در بخش اقتصاد هنوز نتوانسته ایم امور را به دست مردم بسپاریم و آن طور که باید مردم را وارد میدان اقتصاد کنیم.

مخبر با اشاره به لزوم ایجاد تحول اساسی در نظام آموزشی و کسب مهارت، تصریح کرد: سازمان فنی و حرفه ای می تواند نقش کلیدی در زمینه آموزش مهارت های مورد نیاز بازار کار ایفا کند که در این خصوص از وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی می خواهم این موضوع را با جدیت پیگیری کند.


معاون اول رئیس‌جمهور با تاکید بر اینکه بازنشستگان در جامعه و در میان خانواده ها از احترام ویژه ای برخوردار هستند، ضرورت ساماندهی صندوق های بازنشستگی را مورد تاکید قرار داد و گفت: رفاه کارگران و بازنشستگان از اولویت های اصلی دولت است و از این وزارتخانه می خواهم با تمام توان و ظرفیت به آنها رسیدگی کند.


در این مراسم دکتر عبدالملکی وزیر سابق تعاون، کار و رفاه اجتماعی و دکتر زاهدی وفا سرپرست سابق این وزارتخانه گزارشی از اقدامات انجام شده در دوران مسئولیت خود ارائه کردند و دکتر سید صولت مرتضوی وزیر جدید تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیز با قدردانی از اعتماد رییس جمهور و رای اعتماد مجلس شورای اسلامی، به تشریح برنامه های خود برای این دستگاه اجرایی پرداخت.


در این مراسم همچنین با حضور معاون اول رئیس‌جمهور از وزیر و سرپرست سابق وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی قدردانی شد و حکم انتصاب وزیر جدید با امضای رییس جمهور از سوی مخبر به وی تقدیم شد.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *