فریادشیران: مددی می‌خواست مجیدی را اخراج کند/ شفافیت مالی مانع دلالیسم می‌شود

13:03 - 02 آبان 1401
کد خبر: ۴۴۸۶۳۶۶
دسته بندی: ورزشی ، فوتبال
معاون سابق باشگاه استقلال گفت: بی‌تدبیری سجادی بوده که هزینه‌های گسترده و فراوان برای باشگاه استقلال صرف شد.

ناصر فریادشیران در گفت‌وگو با میزان، درباره بازگشت علی فتح‌الله‌زاده به باشگاه استقلال اظهار داشت: به فتح‌الله‌زاده هم تبریک هم تسلیت می‌گویم. تبریک از این بابت که هواداران علاوه بر خاطرات خوش از دوران مدیریتش، ارتباط خوبی با او دارند و این امتیاز مثبتی است. البته برگشتنش با این همه بدهی را هم تسلیت می‌گویم.

وی در مورد بدهی‌های میلیاردی باشگاه استقلال عنوان کرد: این باشگاه 220 میلیارد تومان بدهی دارد که مددی مدیرعامل سابق استقلال مالیات 5 سال باشگاه را پرداخت کرد. او با شرکت های وب قرارداد 80 میلیاردی 3 ساله بست و این اسپانسر به نحو شایسته‌ای با باشگاه همکاری داشت و مشکلات مالی باشگاه توسط این اسپانسر حل شد. مددی پنجره نقل و انتقالاتی را بازکرد و بدهی بازیکنان و مربیانی همانند جباروف، شفر، خسرو حیدری، مجتبی جباری، حاجیلو و نامجومطلق را پرداخت کرد.

معاون سابق باشگاه استقلال ادامه داد: در زمان مددی سقف مبلغ قرارداد 7 میلیارد تومان بود و هر بازی 50 میلیون به قرارداد اضافه می‌شد که اگر یک بازیکن 30 بازی حضور داشت یک میلیارد و نیم به قراردادش افزوده می‌شد.

*تغییر مددی دستور از بالا بود

کارشناس فوتبال با اشاره به اینکه شفافیت مالی باعث می‌شود تا دلالی در هیچ کدام باشگاه وجود نداشته باشد، گفت: سعادتمند قراردادها را بالا برد و قرارداد 1/5 میلیارد تومانی به 8 میلیارد تومان افزایش یافت و به طور حتم دلالی در کار بوده است. شفافیت مالی زمان مدیریت مددی در باشگاه استقلال باعث شد که آجرلو در دوران مدیریتش مشکلات زیادی نداشته باشد. مددی مجموعه باشگاه استقلال شامل بازیکن، کادر فنی و تدارکات را با 110 میلیارد تومان بست، اما دولت تغییر کرد و سلطانی‌فر جای خود را به سجادی داد. سجادی هم از دوومیدانی برای تغییرات اساسی در سطح کلان ورزش در رأس وزارت ورزش قرار گرفت.

فریادشیران تصریح کرد: سجادی در اولین اقدامش دوست خودش مددی را وادار به استعفای اجباری کرد. گویا تغییر مددی دستور از بالا بود. البته مددی فرصت 33 روزه از سجادی درخواست کرد، اما وزیر ورزش قبول نکرد و مددی علی‌رغم میل باطنی‌اش استعفا داد. اگر این مهلت به مددی داشته می‌شد اکنون اولیایی باشگاه استقلال را ورشکسته قلمداد نمی‌کرد. قرار بود مجیدی و کادرش اخراج و 2 بازیکن خاطی کنار گذاشته شوند و باشگاه از بازیکن سالاری و مربی سالاری برای همیشه ریشه کن شود.

*سجادی از خودش اختیاری نداشت

وی ادامه داد: بی‌تدبیری سجادی بوده که هزینه‌های گسترده و فراوان برای باشگاه استقلال صرف شد. به هر حال سجادی از خودش اختیاری نداشت، دستور به او دادند که مددی را کنار بگذارد و آجرلو را مدیرعامل استقلال کند. مثل الان که آجرلو رفت و فتح‌الله‌زاده جانشینش شد.

معاون سابق باشگاه استقلال در خصوص اینکه مدیرعاملی و رئیس هیأت مدیره باشگاه نباید یک نفر باشد، تاکید کرد: آجورلو در مراسم تودیع و معارفه از مددی پرسید که اسپانسر چقدر پول می‌دهد که او گفت سالی 80 میلیارد تومان به باشگاه پرداخت می‌کند که آجورلو بیان کرد که این مبلغ کم است و باید سالی 500 تا 1000 میلیارد تومان بپردازد. آجرلو در اولین جلسه هیات مدیره باشگاه استقلال اعلام کرد که او هم مدیرعاملی و هم ریاست هیات مدیره باشگاه استقلال را می‌خواهد که فقط مظلومی اعتراض کرد که این درخواست خلاف اساسنامه است. مدیرعامل باید پاسخگوی رییس هیات مدیره باشد که آجرلو پاسخگوی عملکرد خودش بود.

فریادشیران در پایان خاطرنشان کرد: مدیران باشگاه استقلال با 350 میلیارد تومان تیم را بستند و برای آکادمی باشگاه هم 100 تا 120 میلیارد بودجه گذاشتند که این یک معجزه است. فدراسیون فوتبال چنین بودجه‌ای را برای آکادمی‌اش نمی‌گذارد و از عجایب هفت‌گانه بود.

انتهای پیام/ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *