وجود بیش از ۲۴۰ هزار پست خالی در وزارت بهداشت

13:15 - 01 آبان 1401
کد خبر: ۴۴۸۵۵۴۰
معاون توسعه وزارت بهداشت با اشاره به وجود بیش از ۲۴۰ هزار پست خالی در این وزارتخانه، گفت: به نیروهای طرحی به عنوان نیروی آموزش دیده و متخصص نیاز جدی داریم و با توجه به اینکه تعیین تکلیف این موضوع دستور رهبر معظم انقلاب است بنابراین تلاش خواهیم کرد تا پایان سال جاری نسبت به جذب آنها از طریق آزمون اقدام کنیم.

خبرگزاری میزان - به گزارش پایگاه خبری وزارت بهداشت، بهروز رحیمی در مورد آخرین وضعیت تعیین تکلیف نیروهای طرحی وزارت بهداشت، گفت: یکی از موضوعات بسیار مهم برای وزارت بهداشت بحث ساماندهی نیروهای انسانی است که بخشی از این نیروها نیروهای طرحی هستند.

وی افزود: تعداد زیادی از نیروهای طرحی در دوران کرونا به دلیل نیاز جدی کشور طرح شان را تمدید کردند و در حال حاضر دوران طرح شان به اتمام رسیده و به طور قطع ایجاد تامین امنیت شغلی و بکارگیری آنها برای ما دغدغه است.

رحیمی با بیان اینکه تعیین تکلیف وضعیت این نیروها را از مسیرهایی دنبال کردیم با اشاره به برگزاری آزمون استخدامی و پیش بینی سهمیه قابل توجه برای جذب آنها، گفت: در حال مذاکره با سازمان‌های برنامه و بودجه و اداری و استخدامی برای نهایی کردن مجوزهای استخدام نیروهای طرحی هستیم تا بر اساس مصوبه ستاد ملی مبارزه با کرونا سهمیه قابل توجهی را برای آنها در نظر بگیریم.

معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی یادآور شد: همچنین مقرر شده استخدام نیروهای طرحی را در قالب طرح ساماندهی استخدام کارکنان دولت پیگیری تا حداقل بتوان آنها را به صورت قراردادی در سیستم وزارت بهداشت بکارگیری کرد.


وی ادامه داد: بیش از 240 هزار پست خالی در وزارت بهداشت وجود دارد و به نیروهای طرحی به عنوان نیروی آموزش دیده و متخصص نیاز جدی داریم؛ با توجه به اینکه جذب نیروهای طرحی دستور رهبر معظم انقلاب است بنابراین تلاش خواهیم کرد تا پایان سال جاری نسبت به جذب آنها از طریق آزمون اقدام کنیم.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *