ایران از قدرت خود برای بازدارندگی در برابر متجاوزان استفاده می‌کند

12:26 - 01 آبان 1401
کد خبر: ۴۴۸۵۴۶۵
دسته بندی: سیاست ، دفاعی و مقاومت
جانشین فرمانده نیروی هوایی ارتش گفت: ایران قدرت نظامی خود را هرگز برای تجاوز به کشور و سرزمین دیگری آماده نکرده است، بلکه همواره از قدرت خود برای دفاع و بازدارندگی در برابر متجاوزان استفاده می‌کند.

خبرگزاری میزان - به گزارش روابط عمومی ارتش، امیر سرتیپ خلبان مهدی هادیان، جانشین فرمانده نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران و رئیس ستاد اربعین این نیرو با حضور در جمع خادمین اربعین حسینی در دانشگاه علوم و فنون هوایی شهید ستاری  گفت: در دوران دفاع مقدس نیز نام اباعبدالله‌الحسین(ع) و کربلای آن حضرت و عاشورایش همواره به سربازان اسلام در برابر متجاوزان، مسیر ایستادگی، مقاومت و شهادت را آموخت.

جانشین فرمانده نیروی هوایی ارتش با اشاره به اینکه جنگ‌ در تاریخ ملت‌ها  جز حوادث تأثیرگذار است اظهار داشت: متأسفانه در دوران قبل از انقلاب اسلامی، هر زمان که جنگی آغاز شد، پایان آن برای ملت ما خوشحال‌کننده نبود. در آن شرایط کشورمان تحت تأثیر جنگ‌ها و حوادث قرار گرفته و در برخی از این جنگ‌ها بخش بزرگی از سرزمین ایران عزیز را از دست دادیم.

وی افزود: دفاع مقدس سراسر حماسه، غرور، پیروزی و در نهایت افتخار بود و یک وجب از سرزمین ایران در اختیار متجاوزان قرار نگرفت. هشت سال دفاع مقدس با فرهنگ عاشورا آمیخته شده بود و با وجودی که همه قدرت‌های بزرگ جهانی در دوران دفاع مقدس از متجاوزان حمایت کردند، اما مردم ما فقط با توکل به خدا و شور و شوق حسینی بر گرفته از تفکر عاشورایی  پیروزمندانه و با ایثار و فداکاری توانستند پیروزی‌ها و حماسه‌های بزرگی را رقم بزنند.

جانشین فرمانده نیروی هوایی ارتش با تأکید بر اینکه نیروهای مسلح و قدرت دفاعی ما همواره برای تحکیم عزت ایران اسلامی است، اظهار داشت: ایران قدرت نظامی خود را هرگز برای تجاوز به کشور و سرزمین دیگری آماده نکرده است، بلکه همواره از قدرت خود برای دفاع و بازدارندگی در برابر متجاوزان استفاده می کند. امروز نیروی هوایی ارتش در امور ماموریت های محوله با دعای خير رهبر و فرماندهی معظم کل قوا و پشتوانه کارکنان ولایت مدار این نیرور آماده برخورد با هر سطحی از تهدید است.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *