مرندی: اینترنشنال و بی بی سی فارسی مقررات آفکام را زیر پا می‌گذارند/ این شبکه‌ها اگر به زبان انگلیسی بودند تعطیل می‌شدند

۰۱ آبان ۱۴۰۱ - ۱۱:۲۲:۰۳
کد خبر: ۴۴۸۵۲۲۵
دسته بندی‌: حقوق بشر ، عمومی
مرندی: اینترنشنال و بی بی سی فارسی مقررات آفکام را زیر پا می‌گذارند/ این شبکه‌ها اگر به زبان انگلیسی بودند تعطیل می‌شدند
یک کارشناس مسائل سیاسی می‌گوید که اینترنشنال و بی بی سی ابزار جنگ علیه ایران هستند.

خبرگزاری میزان – «محمد مرندی»، کارشناس و تحلیلگر مسائل سیاسی در گفت‎و‎گو با میزان، ضمن اشاره به موضوع اهداف سیاسی شبکه‌های معاند خارج نشین مانند «اینترنشنال»، «بی بی سی فارسی» و ...، گفت: شبکه‌های اینترنشنال و بی بی سی فارسی و شماری دیگر از شبکه‌هایی که در چنین فهرستی قرار می‌گیرند، دائما مقررات آفکام انگلیس را زیر پا می‌گذارند.

وی اظهار کرد: اگر برنامه‌های این شبکه‌ها به ویژه اینترنشنال و بی بی سی فارسی، به زبان انگلیسی پخش می‌شد یا مخاطبان آن انگلیسی بودند، مطمئنا علیه این شبکه‌ها اعلام جرم شده و یک روزه تعطیل می‌شدند.

«مرندی» در توضیح چرایی ادامه کار این شبکه‌ها با وجود نقض مکرر قوانین، بیان کرد: از آن جا که این شبکه‌ها ابزار جنگ علیه جمهوری اسلامی ایران هستند، آفکام به دستور دولت انگلیس اقدامی علیه آن‌ها نمی‌کند؛ این شبکه‌ها در حال حاضر در حال جنگ علیه ایران از طرق مختلفی مانند دروغ پراکنی و تشویق به اغتشاش هستند.

وی افزود: اقدامات این شبکه‌ها مانند اینترنشنال و بی بی سی فارسی با وجود آشکار بودن نقض مقررات از سوی قاضی، هیئت منصفه و دادستان انگلیس پیگیری نمی‎شود.

این کارشناس و تحلیلگر مسائل سیاسی، در بخش دیگری با اشاره به اینکه بهترین کار اعمال فشار متقابل بر اینترنشنال و بی بی سی از جهات مختلف است، گفت: اعمال فشار متقابل علیه این شبکه‌ها باعث می‌شود نقض قانون و مقررات از سوی این شبکه‌ها در قبال ایران کمتر شود.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *