215 مددجو به همت ستاد دیه تهران در 6 ماهه نخست سال از زندان آزاد شدند

9:01 - 06 آبان 1401
کد خبر: ۴۴۸۴۲۵۲
دسته بندی: حقوق و قضا ، قضایی
مدیر نمایندگی ستاد دیه استان تهران گفت: 215 مددجو به کمک ستاد دیه تهران در 6 ماهه اول سال به کانون گرم خانواده بازگشتند.

خبرگزاری میزان – پرداخت دیه به اولیای دم و قربانیان حوادث مختلف غیرعمدی از دیر باز در جوامع بشری مرسوم بوده و شریعت مقدس اسلام نیز بصورت هدفمندی بر آن تأکید کرده است.

تاسیس ستاد دیه درسال 1369 به عنوان یک مؤسسه خیریه و مردم نهاد، با هدف کمک به آزاد سازی زندانیان جرایم غیرعمدی که به دلیل عدم توانایی پرداخت دین خود در زندان به سر می برند، در راستای کمک به پرداخت دیون این دسته از افراد اتفاق افتاد، و به موجب اساسنامه ستاد دیه، این ستاد مردمی در فعالیت های خود متکی به منابع و ظرفیت های مردمی است.

بر همین اساس ستاد دیه با تشکیل و همکاری دفاتر نمایندگی در سراسر کشور و با انجام اقداماتی از جمله «برگزاری جشن های گلریزان و …» با استفاده و جذب کمک‌های مردمی در طی سال‌های فعالیت خود گام‌های موثر و چشمگیری در رهایی زندانیان جرایم غیر عمد و بدهکاران مالی از زندان و جلوگیری و رفع نابسامانی خانواده‌های آنان و کاهش جمعیت کیفری کشور برداشته است.

از این رو ستاد دیه استان تهران هم در شش ماهه اول سال جاری اقدامات قابل توجه ای را مدنظر قرار داده است.

منوچهر رحمانی، مدیر نمایندگی ستاد دیه استان تهران در گفت و گو با میزان گفت: 215 مددجو به کمک ستاد دیه تهران در 6 ماهه اول سال به کانون گرم خانواده بازگشتند.

وی تاکید کرد: مبلغ بدهی این مددجویان به ۲۳ میلیارد تومان می رسید که با کمک ۲۱ میلیارد تومانی ستاد دیه استان تهران به این مددجویان، شرایط آزادی انها فراهم شد.

مدیر نمایندگی ستاد دیه استان تهران تصریح کرد: الباقی مبلغ با اخذ گذشت از شکات و آورده و نقدینگی مددجویان و پذیرش اعسار به تقسیط از سوی مراجع قضایی تامین و موجبات آزادی زندانیان غیر عمد فراهم شد.

لازم به ذکر است؛ مبالغ با اخذ گذشت« ۵۳.۷۷۰.۹۱۸.۴۶۱» ریال ، آورده و نقدینگی مددجویان «۲۶.۷۰۲.۴۰۸.۸۳۵» ریال و میزان اعسار به تقسیط «۱.۷۴۹.۹۶۸.۵۱۰.۹۲۴» ریال بوده است.

انتهای پیام/


برچسب ها: دیه

ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *