دستور دادستان هرمزگان برای راه اندازی سامانه سیپاد توسط شهرداری‌ها

۲۹ مهر ۱۴۰۱ - ۱۱:۱۳:۲۱
کد خبر: ۴۴۸۳۰۷۲
دسته بندی‌: حقوق و قضا ، قضایی
دادستان مرکز هرمزگان بر لزوم راه اندازی سامانه سیپاد توسط شهرداری های مناطق مختلف استان تأکید کرد.

خبرگزاری میزان_ نشست مشترک دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان هرمزگان با شهرداران مناطق مختلف استان به منظور راه اندازی سامانه سیپاد و بررسی راهکارهای مقابله با قاچاق سوخت از طریق تشدید نظارت ها در دادسرای بندرعباس برگزار شد.

علیرضا احمدی منش دادستان مرکز استان هرمزگان در این نشست با اعلام حمایت از راه اندازی سامانه سیپاد تأکید کرد: ضرورت دارد شهرداری های مناطق مختلف استان برای عملیاتی کردن و اجرای کامل این سامانه اقدام کنند.

وی خاطرنشان کرد: لازم است شهرداری ها در راستای عملیاتی سازی طرح ملی هوشمند سازی ناوگان حمل و نقل شهری و نیز تخصیص سوخت ناوگان بر اساس پیمایش در قالب یک نظام یکپارچه و مشترک، تجهیز ناوگان حمل و نقل درون شهری و حومه ای خود به سامانه جامع پیمایش “سیپاد” را در دستور کار قرار دهند و جهت جلوگیری از هرگونه سوء استفاده متخلفان برای قاچاق سوخت اقدام نمایند.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان هرمزگان با اشاره به اینکه تشدید نظارت‌ها از سوی متولیان تولید و عرضه فرآورده‌های نفتی به جلوگیری از قاچاق سوخت منجر خواهد شد، بیان داشت: چرخه توزیع سوخت باید قانونی، عادلانه و توأم با مسئولیت پذیری باشد و در صورت نظارت نکردن بر روند عرضه فرآورده‌های نفتی، مسئولیت مدنی و کیفری متوجه متخلفان خواهد بود.

گفتنی است؛ پروژه سیپاد، پروژه ای ملی است که با هدف تخصیص سوخت به ناوگان دیزل بر مبنای پیمایش، هوشمند سازی ناوگان درون شهری، جلوگیری از هدر رفت و عرضه خارج از شبکه سوخت دیزل در کشور و همچنین رعایت عدالت در حوزه تخصیص سوخت به ناوگان دیزلی در دست اجرا قرار گرفته است.

انتهای پیام /


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
captcha