امیرعبداللهیان: در حال بررسی پاسخ متناسب نسبت به اقدام اتحادیه اروپا هستیم

21:51 - 27 مهر 1401
کد خبر: ۴۴۸۱۹۸۲
وزیر امور خارجه کشورمان با اشاره به اقدام نادرست اخیر شورای وزیران اتحادیه اروپا در ارتباط با ایران که بر مبنای مجموعه ای از اطلاعات غلط صورت گرفت، گفت: من پیشتر به آقای بورل در این خصوص هشدار داده بودم و همکاران من هم اکنون در حال بررسی پاسخ متناسب و متقابل نسبت به این اقدام اتحادیه اروپا هستند.

خبرگزاری میزان_ در تماس تلفنی امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه کشورمان و گردان گرلیچ رادمن، وزیر امور خارجه و اروپای کرواسی، طرفین در خصوص مناسبات دوجانبه، منطقه ای و بین المللی به رایزنی پرداخته و بر تعمیق همکاری ها تاکید کردند.

طرفین در این تماس تلفنی آخرین وضعیت روابط دو جانبه را مورد بررسی قرار دادند و بر اهمیت توسعه و تحکیم آن تاکید کردند.

وزیر امور خارجه کشورمان با اشاره به حوادث اخیر اوکراین و ادعاهای مطرح شده از سوی برخی مقامات این کشور، مبنی بر اینکه از پهپادهای ایرانی که سالها قبل به روسیه تحویل داده شده اند، در جنگ علیه اوکراین استفاده شده، اظهار داشت:  ما قویا مخالف جنگ و تسلیح هر یک از طرفین جنگ بوده و هستیم و به مقامات اوکراین گفته ایم چنانچه سندی در خصوص استفاده از پهپادهای ایرانی در جنگ اوکراین وجود دارد، ارائه کنند.

رئیس دستگاه دیپلماسی کشورمان خاطرنشان کرد، البته ما سالهاست که با روسیه همکاری دفاعی داریم، اما از جنگ علیه اوکراین حمایت نکردیم و هیچ یک از تسلیحات ایرانی را در اختیار روسیه برای استفاده در جنگ علیه اوکراین قرار نداده ایم.

وزیر امور خارجه کشورمان در بخش دیگری از صحبتهای خود با اشاره به اقدام نادرست اخیر شورای وزیران اتحادیه اروپا در  ارتباط با ایران که بر مبنای مجموعه ای از اطلاعات غلط صورت گرفت، اظهار داشت: من پیشتر به آقای بورل در این خصوص هشدار داده بودم و همکاران من هم اکنون در حال بررسی پاسخ متناسب و متقابل نسبت به این اقدام اتحادیه اروپا هستند. 

وزیر امور خارجه کرواسی نیز در این تماس، با تاکید بر مناسبات خوب حاکم بر روابط دو کشور ، ضمن ابراز حمایت کرواسی از احیای برجام اظهار داشت، مواضع طرف ایرانی را به اطلاع همکاران خود در اتحادیه اروپا خواهد رساند.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *