در دیدار خسروی‌وفا با رئیس کمیته بین‌المللی ملی المپیک چه گذشت؟

۲۷ مهر ۱۴۰۱ - ۱۵:۴۳:۰۷
کد خبر: ۴۴۸۱۷۰۳
دسته بندی‌: ورزشی ، سایر حوزه ها
رئیس کمیته ملی المپیک کشورمان با توماس باخ رئیس کمیته بین المللی المپیک دیدار و گفت‌وگو کرد.

خبرگزاری میزان - طبق اعلام روابط عمومی کمیته ملی المپیک، در حاشیه بیست و ششمین مجمع عمومی انوک محمود خسروی‌وفا رئیس کمیته ملی المپیک کشورمان با توماس باخ رئیس کمیته بین المللی المپیک دیدار و گفت‌وگو کرد. همکاری بیشتر با کمیته بین المللی المپیک  در چارچوب منشور المپیک و رعایت قوانین و اصول المپیک  از مباحث اصلی این دیدار بود.

محمود خسروی‌وفا رئیس کمیته ملی المپیک کشورمان با بیان اینکه کمیته ملی المپیک همواره به اصول و منشور المپیک وفادار بوده از ادامه این روند در دوره جدید خبر داد و افزود: همچون گذشته متعهد به رعایت قوانین المپیک هستیم.

توماس باخ رئیس کمیته بین المللی المپیک نیز در این دیدار بر حمایت از کمیته ملی المپیک در راستای پایبندی به اصول و منشور المپیک تاکید کرد.

رئیس کمیته بین المللی المپیک همچنین با اشاره به سیاست‌های این کمیته در خصوص ایجاد فرصت‌های برابر برای بانوان ورزشکار از کمیته ملی المپیک ایران درخواست کرد تا ملی پوشان زن ایرانی حضور فعال‌تری در رویدادهای ورزشی جهان داشته باشند.

در ادامه این نشست مارکو اسکولاریس رئیس فدراسیون جهانی کوهنوردی با اشاره به ورزشکار شایسته کشورمان الناز رکابی از خسروی‌وفا خواست تا هر چه زودتر زمینه تمرینات این ورزشکار را به منظور حضور در رقابت‌های کسب سهمیه المپیک پاریس 2024 مهیا سازد تا وی با آمادگی کامل در مسابقات جهانی آینده حضور داشته باشد.

خسروی‌وفا از وضعیت خوب  الناز رکابی پس از بازگشت از مسابقات خبر داد و تاکید کرد کمیته ملی المپیک تلاش می‌کند تا الناز رکابی ورزشکار شایسته صخره نوردی کشورمان در رقابت‌های جهانی پیش رو حضور داشته باشد و اطمینان داد که اخباری که از ما دریافت می‌کنید قطعا درست‌تر از اخباری خواهد بود که از رسانه‌های معاند به شما می‌رسد.

انتهای پیام/ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *