تولید سویه‌ کشنده‌تر کرونا در آمریکا

۲۶ مهر ۱۴۰۱ - ۱۱:۴۳:۲۵
کد خبر: ۴۴۷۹۳۶۸
گروهی از پژوهشگران آمریکایی اعلام کردند موفق شده‌اند در آزمایشگاه سویه‌ای از ویروس کووید را تکثیر و تولید کنند که نسبت به سویه اولیه آن بسیار کشنده‌تر و خطرناک‌تر است.

خبرگزاری میزان _ ایرنا به نقل از بوستون هرالد نوشت: محققان دانشگاه بوستون می‌گویند پس از یکسری آزمایش‌های مشابه آنچه که ابتدا تصور می‌شد شروع کننده همه گیری جهانی ویروس کووید در چین بود، موفق شده‌اند سویه جدید این ویروس را تهیه و تکثیر کنند که درصد مرگ و میر آن ۸۰ درصد است.

این محققان می‌گویند این سویه جدید، ترکیبی از سویه امیکرون و سویه اصلی کووید است که نخستین بار در استان ووهان چین مشاهده شد. سویه جدید پس از انتقال به بدن موش‌های آزمایشگاهی، ۸۰ درصد از موش‌های آلوده را تلف کرد. این در حالی است که اومیکرون در موش‌های آزمایشگاهی با علائم و عوارض خفیفی همراه بود.

این مطالعه خطرناک را گروهی از پژوهشگران از فلوریدا و بوستون در آزمایشگاه ملی بیماری‌های عفونی نوپدید انجام داده‌اند.

در این مطالعه، پژوهشگران پروتئین اسپایک اومیکرون را جدا کردند و آن را به سویه‌ی اولیه کووید که در ووهان چین شناسایی شد، اضافه کردند. آنها سپس واکنش موش‌های آزمایشگاهی را به این سویه بررسی کردند.

نتایج این بررسی نشان داد که سویه اومیکرون در موش‌های آزمایشگاهی با عفونت خفیف و غیرکشنده همراه بود ولی سویه جدید باعث بیماری شدید و حاد موش‌ها و در ۸۰ درصد موارد باعث تلف شدن آنها شد.

به گفته این پژوهشگران، سویه جدید پنج برابر اومیکرون عفونی تر است.

انتهای پیام/

خبرگزاری میزان: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوماً به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفاً جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *