استقرار یکی از کشتی‌های حامل مسافران جام جهانی در بندر بوشهر

۲۶ مهر ۱۴۰۱ - ۱۱:۰۵:۵۶
کد خبر: ۴۴۷۹۳۰۷
دسته بندی‌: اقتصاد ، عمومی
مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر از استقرار یکی از کشتی‌های حامل مسافران جام جهانی در بندر بوشهر خبر داد.

خبرگزاری میزان - به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، محمد شکیبی‌نسب مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر در بازدید از پروژه تعمیرات اساسی پایانه بین‌المللی مسافربری دریایی برای استفاده در خط کشتیرانی بوشهر - قطر، اظهار کرد: پروژه تعمیرات اساسی پایانه بین المللی مسافربری دریایی بندر بوشهر از سری پروژه‌های بوشهر برای میزبانی از جام جهانی ۲۰۲۲ فوتبال در کشور قطر است که به فراخور اهمیت موضوع با سرعت و شتاب بسیار خوبی در حال اجراست.

به گفته وی، بخش دریایی این پایانه و به ویژه لایروبی آن نیز از مردادماه امسال مهیا شده تا روند انتقال هموطنان به قطر به عنوان میزبان جام جهانی در سایه وجود زیرساخت‌های مورد نیاز به نحو شایسته‌ای انجام شود.

شکیبی‌نسب ادامه داد: بنادر استان بوشهر از لحاظ جغرافیایی در بین بنادر کشور نزدیک‌ترین فاصله را با کشور قطر دارند که این موضوع منجر به نگاه ویژه به حمل و نقل دریایی مسافران جام جهانی از استان بوشهر به مقصد کشور قطر شده است.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر افزود: در این راستا تاکنون شرکت‌های متعدد داخلی و خارجی داوطلب فعالیت در محور بوشهر - قطر هستند که یکی از کشتی‌های این خط نیز از چندی پیش در بندر بوشهر پهلو گرفته است.

به گزارش سازمان بنادر و دریانوردی، وی یادآور شد: بوشهر در جام جهانی یکی از کانون‌های اصلی در حمل مسافران به جام جهانی است که در این راستا از ماه‌ها پیش نشست‌های ستاد مربوط به این رویداد در اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر آغاز شده است.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
captcha