افتتاح ۱۵۰ مدرسه برکت در ۱۴ استان کشور

۲۴ مهر ۱۴۰۱ - ۱۵:۲۷:۳۴
کد خبر: ۴۴۷۶۹۴۸
با افتتاح و بهره‌برداری از ۱۵۰ مدرسه برکت با ۵۸۲ کلاس، تعداد مدارس احداث شده توسط ستاد اجرایی فرمان امام به ۱۹۵۰ مدرسه رسید.

خبرگزاری میزان - صبح‌امروز (یکشنبه 24مهر) در مراسمی با حضور رییس دفتر مقام معظم رهبری، رییس هیات امنا،سرپرست و معاونان ستاد اجرایی فرمان امام، وزیر آموزش‌وپرورش و مدیران عامل بنیاد برکت و تدبیر و رؤسای ادارات کل نوسازی مدارس ۳۱ استان ‌کشور، آیین افتتاح و بهره‌برداری از ۱۵۰ مدرسه جدید برکت برگزار شد.


رییس دفتر مقام معظم رهبری دراین مراسم ضمن تبریک ولادت پیامبر اسلام و امام جعفرصادق اظهار داشت: اخلاق نیکو، منش، روش و رفتار رسول‌الله بایستی الگوی همه ما باشد؛ افتخار ما پیروی از شیعه جعفری است؛ اتحاد، انسجام، همبستگی و پیوستگی نیاز امروز کشورمان است که اگر این رویه را داشته باشیم دشمن هیچ غلطی نمی‌تواند بکند.
آیت‌الله محمدی گلپایگانی با اشاره به افتتاح مداوم مدارس برکت در کشور افزود: دشمن نمیخواهد دراین کشور دانشمند و عالم تربیت شود و مردم ایران در زمینه‌ای پیشتاز باشند، دشمن دوست دارد مانند رژیم فاسد پهلوی، کشور عقب نگه داشته شود.


وی افزود: فقط ستاد اجرایی فرمان امام تاکنون 1950 مدرسه در کشور ساخته و این مسیر بازهم ادامه دارد.
رئیس دفتر مقام معظم رهبری خاطرنشان کرد:از مدیران ستاد اجرایی فرمان امام بابت خدمات گسترده و فراوان‌شان درراستای محرومیت‌زدایی در کشور ممنون و سپاسگزارم.


سرپرست ستاد اجرایی فرمان امام نیز دراین مراسم گفت: ستاد اجرایی در گلوگاه‌های مختلفی که ماموریت پیدا می‌کند ورود کرده و سعی میکند انجام وظیفه کند.


عارف نوروزی با تشریح مراسم امروز گفت : با افتتاح و بهره‌برداری از ۱۵۰ مدرسه برکت با ۵۸۲ کلاس درس ، ۱۴۵۰۰ دانش آموز در ۱۴ استان و ۶۴ شهرستان کشور از امسال در مدارس جدید تحصیل میکنند.


وی افزود: برای ساخت این مدارس ۵۰۰ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری مشترک شده است.


نوروزی تصریح کرد: از ۲۷۰۰ مدرسه‌ای که تعهد کرده‌ایم، فقط ساخت ۷۵۰ مدرسه باقی مانده که ان‌شاالله تا پایان تابستان سال آینده تحویل وزارت آموزش و پرورش خواهد شد.


وی خاطرنشان کرد:با تلاش همکارنم در بنیاد برکت ، تمام مدارس کپری و مدارس غیراستاندارد برچیده خواهدشد.
وزیر آموزش‌وپرورش هم در این مراسم گفت: ۵ هزار معلم شهید و ۳۶ هزار دانش‌آموز شهید در کشور داریم؛ قبل از پیروزی انقلاب اسلامی سرانه آموزشی برای هر دانش‌آموز یک‌ونیم مترمربع بود ولی درهرحال حاضر این سرانه به ۵.۲ مترمربع افزایش یافته و ۳ونیم برابر شده که طبق سند تحول بنیادین سرانه آموزشی باید به ۸.۳ مترمربع برسد.


یوسف نوری افزود: نهادها و خیرین و در راس آنها ستاد اجرایی فرمان امام و بنیاد برکت کمک حال ما در امر مدرسه سازی بودند؛ ساخت مدارس توسط ستاد اجرایی فرمان امام و تجهیز و نوسازی آن تاثیر بالایی در افزایش یادگیری و فراگیری دانش‌آموزان و شکوفایی استعدادهای آنان دارد؛ آموزش و پرورش و ستاد اجرایی فرمان امام در حوزه‌های سخت‌افزاری و نرم‌افزاری کارهای مشترک زیادی کرده‌اند.


مدیرعامل بنیاد برکت هم در آیین افتتاح و بهره‌برداری از ۱۵۰ مدرسه برکت اظهار داشت: تاکنون ۱۸۰۰ مدرسه توسط بنیاد برکت افتتاح شده که سهم ستاد اجرایی فرمان امام دراین پروژه‌ها 1000 میلیارد تومان بوده است.


محمد ترکمانه افزود: امروز ۱۵۰ مدرسه دیگر افتتاح میشود که 14500 دانش‌آموز در آن به تحصیل می‌پردازند؛ عمده این مدارس در مناطق محروم بوده و تلاش کردیم عدالت آموزشی را توسعه دهیم.


وی خاطرنشان کرد: بنیاد برکت متعهد شده که ۲۷۰۰ مدرسه با ۱۳۵۰۰ کلاس را برای ۳۴۰ هزار دانش‌آموز در ۴ هزار روستای تحت پوشش بسازد.


در پایان این مراسم در ارتباط‌هایی ویدئوکنفرانسی و با دستور رئیس دفتر مقام معظم رهبری ، تعدادی از 150 مدرسه برکت در 5 استان کشور افتتاح شدند.


انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
captcha