خودروهای خارج شده از مزایده 565 در دور دوم تعیین تکلیف می‌شود

۲۳ مهر ۱۴۰۱ - ۱۰:۳۵:۵۷
کد خبر: ۴۴۷۵۱۱۸
دسته بندی‌: اقتصاد ، عمومی
معاون بهره برداری و فروش اموال منقول با اشاره به خروج 58 خودرو به دلیل مغایرت در اطلاعات از مزایده خوردوهای رسوبی تأکید کرد که با بازدید از این خودروها و رفع مغایرت‌ها در دور جدید مزایده، تکلیف این خودروها نیز تعیین می‌شود.

خبرگزاری میزان - طبق اعلام روابط عمومی سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی، سعید غلامی باغی، معاون بهره برداری و فروش اموال منقول با رد شایعات درباره خروج خودروها و پورشه های رسوبی از مزایده شماره 565 این سازمان اعلام کرد: 58 خودرو به دلیل مغایرت در اطلاعات، قبل از رمزگشایی پیشنهادات متقاضیان از مزایده خارج شدند.

وی در مورد خودروهایی که به دلیل مغایرت حذف شده بودند، گفت: این خودروها شامل پورشه و BMW است و ممکن است از سایر برندها نیز به آنها اضافه شود چرا که همچنان برندگان مزایده فوق‌العاده قبلی فرصت دارند تا وجه خود را تکمیل کنند.

معاون جمع‌آوری و فروش سازمان اموال گفت: از 31 خودرویی که در مازندران برای مزایده مطرح شده بود، 27 خودرو به دلیل مغایرت تعداد سیلندر بین خودروی 4 سیلندر و 6 سیلندر که در قیمت تاثیرگذار است از مزایده حذف شدند و تنها 4 مورد مغایرتی نداشته‌اند.

وی ادامه داد: کارشناسان دادگستری که خودروها را بازدید کرده بودند تعداد سیلندرها را به اشتباه ثبت کرده بودند و برای آنکه حقوقی از خریداران و دولت تضییع نشود، براساس قانون باید پارتی‌های مورد نظر را باطل و در مزایده بعدی مطرح کنیم که این اقدام از سوی سازمان اموال تملیکی انجام شده است.

غلامی اعلام کرد: قرار است از این خودروها که در بندر نوشهر است، بازدید شود و با اقداماتی که انجام می‌گیرد، دیگر شاهد مغایرت یا بروز مشکل در فرآیند مزایده این خودروها نباشیم.وی با تأکید بر اینگه مواردی که سبب ابطال پارتی می‌شود، عبارت است از مغایرت در مدل، رنگ و تعداد سیلندر، اظهار کرد: در صورتی یک شماره بدنه موتور، شاسی و یا موارد این چنینی به اشتباه جابه‌جا شود، هیچ ارتباطی به ارزش خودرو ندارد، اما اگر مدل خودرو، رنگ و یا تعداد سیلندرهای آن به اشتباه ثبت شده باشد، قطعا بر روی قیمت خودرو تأثیر خواهد داشت.

به گفته وی هر عاملی که منجر به تضییع حقوق دولت و یا خریداران می‌شود، حتما حذف خواهد شد.غلامی با تاکید بر اینکه اعلام برندگان روز 16 مهر (شنبه) انجام شد، گفت: برندگان اول سه روز مهلت داشتند تا وجه خود را تکمیل کنند، برندگان دوم نیز تا روز 22 مهر (با توجه به یک روز تعطیلی) فرصت دارند تا وجه خود را تکمیل کنند.

براساس این گزارش، دور دوم مزایده خودروهای خارجی باقی مانده در روزهای آتی شروع می شود و از روز 26 مهرماه بازدید عموم از خودروهای خارجی مزایده شماره 566 امکان پذیر خواهد بود. زمان بازگشایی پیشنهادات نیز روز سوم آبان است. عمومی مردم مانند مزایده قبلی می‌توانند در این مزایده شرکت کنند و خودروها همه شماره‌گذاری ملی خواهد شد. متقاضیان می‌توانند در سایت ستاد دولت ثبت و امضای الکترونیکی دریافت کنند و پس از بازدید از خودروها در مزایده شرکت کنند.

انتهای پیام/



ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
captcha