معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری خوزستان: کودکان سرمایه اجتماعی برای جامعه هستند

۲۳ مهر ۱۴۰۱ - ۱۱:۱۸:۲۵
کد خبر: ۴۴۷۵۰۱۲
دسته بندی‌: حقوق و قضا ، عمومی
معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان گفت: ساماندهی کودکان کار و خیابانی در گروی عمل به مسئولیت اجتماعی از سوی همه نهادهاست.

خبرگزاری میزان-حجت الاسلام و المسلیمن عبدالحمید امانت بهبهانی در جلسه ساماندهی کودکان کار که در معاونت اجتماعی فرماندهی نیروی انتظامی استان برگزار شد، اظهار کرد: بالاترین وظیفه ما در هر دستگاه و نهادی که هستیم، خدمتگزاری به مردم است و حفظ حقوق مردم از مهم‌ترین واجبات است.

وی ادامه داد: کودکان کار پدیده‌ای است که در بسیاری از نقاط کشور و جهان وجود دارد اما برخی استان‌ها با مدیریت و همکاری بین‌بخشی این مسئله را به خوبی حل کرده و به نتایج قابل قبولی رسیده‌اند. ساماندهی کودکان کار و خیابانی در گروی عمل به مسئولیت اجتماعی از سوی همه نهادهاست.

وی تصریح کرد: باید با الگو گرفتن از تجربیات موفق آنها و با تشکیل کارگروه ویژه و تخصصی، به شیوه‌ها و راهکارهای بومی دست یافته و به این مسئله در استان خاتمه دهیم.

حجت الاسلام و المسلیمن امانت بهبهانی گفت: هر کدام از این کودکان، سرمایه اجتماعی برای جامعه هستند و چنانچه به حال خود رها شوند، در آینده ممکن است هم خود و هم اطرافیان آن‌ها گرفتار مشکلات بزرگتری شوند.

در این جلسه که با حضور جمعی از مسئولان استانداری و ادارات بهزیستی، آموزش و پرورش و … برگزار شده بود، از کتاب خانواده، سلامت و رضایت از زندگی تهیه شده در معاونت اجتماعی فرماندهی نیروی انتظامی استان خوزستان، رونمایی و همچنین از زحمات کارکنان این معاونت قدردانی شد.

کارگاه استانی آموزشی قانون حمایت از اطفال و نوجوانان در دادگستری خوزستان برگزار شد

در این کارگاه آموزشی که در راستای اجرای گام چهارم برنامه مصوب با عنوان راهبری ساز و کارهای استانی عملیاتی شدن قانون حمایت از اطفال و نوجوانان مصوب 1399 و وظایف مرتبط با دفتر حمایت از اطفال و نوجوانان برگزار شد، جعفری‌راد بازپرس دادسرای عمومی و انقلاب مرکز استان به بیان نکاتی در این زمینه پرداخت.

در این کارگاه وظایف تفویضی به سازمان‌ها و نهادهای حمایتی مندرج در ماده 6 آیین نامه این قانون و دیگر مواد قانونی مرتبط با موضوعات اطفال و نوجوان مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

در ادامه مدیران دفاتر حمایت از اطفال و نوجوانان حوزه های قضایی استان که در این کارگاه حضور داشتند، ضمن تشریح مشکلات و موضوعات مرتبط با اجرای این قانون، راهکارهای پیشنهادی خود را برای کاهش این مشکلات بیان کردند.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
captcha