نخستین جلسه ستاد بازی‌های آسیایی هانگژو برگزار شد

۲۲ مهر ۱۴۰۱ - ۱۱:۲۸:۲۴
کد خبر: ۴۴۷۴۲۲۸
دسته بندی‌: ورزشی ، سایر حوزه ها
اولین نشست کارشناسی بازی‌های آسیایی با حضور سرپرست کاروان اعزامی، معاونین و مدیران وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک برگزار شد.

خبرگزاری میزان - طبق اعلام روابط عمومی کمیته ملی المپیک؛ پس از انتخاب سید مناف هاشمی دبیر کل کمیته ملی المپیک بعنوان سرپرست کاروان ورزشی اعزامی به بازی‌های آسیایی هانگژو، اولین نشست کارشناسی بازی‌های آسیایی با حضور سرپرست کاروان اعزامی، معاونین و مدیران وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک عصر روز گذشته و در محل کمیته برگزار شد.

در این نشست پس از مرور اقدامات انجام شده برای بازی‌های آسیایی هانگژو، نتایج بازی‌های کشورهای اسلامی جهت بررسی وضعیت رشته‌های مختلف جهت اعزام به بازی‌های آسیایی هانگژو مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

همچنین ضمن تاکید بر حضور قدرتمندانه کاروان ورزشی کشورمان در بازی‌های آسیایی هانگژو، بر کیفی‌سازی کاروان تاکید شد و فدراسیون‌ها به سه دسته تقسیم شدند که طی آن، رشته‌های قطعی با ظرفیت کامل جهت کسب مدال؛ رشته‌های قطعی با ظرفیت نا مشخص شانس کسب مدال و همچنین رشته‌های مشروط (عدم شانس کسب مدال) مورد بررسی ستاد عالی قرار خواهند گرفت.

همچنین تمامی اعضا با توجه به سیاست برابری جنسیتی در بازی‌ها و همچنین افزایش سبد مدال‌آوری کاروان کشورمان، بر نگاه حمایتی به حوزه ورزش بانوان تاکید کردند.

یکی از نکات مورد توجه نشست فوق بررسی برنامه‌های انتخابی المپیک پاریس در برخی رشته‌ها با توجه به همزمانی آن با بازی‌های آسیایی هانگژو بود تا خللی در این زمینه برای رشته‌ها به وجود نیاید.

افزایش فعالیت‌های آکادمی ملی المپیک و مرکز سنجش در راستای همراهی با فدراسیون‌ها و رشته‌های اعزامی به بازی‌های آسیایی هانگژو و انتخابی المپیک پاریس از دیگر موارد مورد تاکید در این نشست بود و برگزاری تست‌های آمادگی جسمانی و توسعه قابلیت‌های جسمانی از مهمترین موارد فوق بود. تعریف شاخص برای اعزام تیم‌ها و یا نفرات در برخی رشته‌های اعزامی از موارد دیگر مورد بحث جلسه ستاد عالی بود.

در این نشست مناف هاشمی دبیر کل و سرپرست کاروان، سید محمد پولادگر، مریم کاظمی پور، نصرالله سجادی، مهین فرهادی‌زاد، علی رغبتی، علیرضا پاکدل، آرش فرهادیان، فرید فتاحیان و ایمان مسعودی حضور داشتند.

انتهای پیام/ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *