تفاهم کشورهای مدیترانه شرقی برای افزایش مالیات بر دخانیات

۲۰ مهر ۱۴۰۱ - ۱۵:۴۲:۰۱
کد خبر: ۴۴۷۲۹۴۹
وزرای بهداشت شش کشور اردن، عمان، فلسطین، ایران، قطر و مصر در دومین اجلاس وزرای بهداشت منطقه مدیترانه شرقی سازمان جهانی بهداشت در خصوص اقدامات مشترک برای کاهش دخانیات با تاکید بر افزایش مالیات بر دخانیات تفاهم کردند.

خبرگزاری میزان - بنا بر اعلام پایگاه خبری وزارت بهداشت، وزرای بهداشت شش کشور اردن، عمان، فلسطین، ایران، قطر و مصر در دومین اجلاس وزرای بهداشت منطقه مدیترانه شرقی سازمان جهانی بهداشت در خصوص اقدامات مشترک برای کاهش دخانیات با تاکید بر افزایش مالیات بر دخانیات تفاهم کردند.

در این جلسه بهرام عین اللهی، وزیر بهداشت کشورمان در خصوص دستاوردهای جمهوری اسلامی ایران در زمینه کاهش مصرف دخانیات سخنرانی کرد.

عین اللهی با بیان این که در جمهوری اسلامی ایران اقدامات لازم برای کاهش مصرف دخانیات در حال انجام است، گفت: مجلس شورای اسلامی قوانین لازم برای افزایش مالیات در جهت کاهش مصرف دخانیات را تصویب کرده است.

وزیر بهداشت همچنین به افزایش رویکرد جوانان به مصرف قلیان و مواد دخانی معطر اشاره و یکی دیگر از چالشهای موجود را ورود مواد دخانی تقلبی به کشورهای منطقه دانست که می تواند باعث آسیب دو چندان به مصرف کنندگان به خاطر کیفیت نامطلوب شود.

در این جلسه نمایندگان کشورهای حاضر نظرات خود را در زمینه تأثیر افزایش مالیات بر کاهش مصرف دخانیات بیان داشتند.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
captcha