آیت‌الله جنتی: امنیت و رشد اقتصادی در سایه وحدت امکان‌پذیر است

۲۰ مهر ۱۴۰۱ - ۱۱:۳۷:۰۷
کد خبر: ۴۴۷۲۲۹۷
دسته بندی‌: سیاست ، مجلس و دولت
دبیر شورای نگهبان وحدت کلمه را نیاز ضروری امروز جهان اسلام و ایران دانست و گفت: امنیت، رشد و رفاه اقتصادی، عزت و اقتدار همه در سایه وحدت امکان پذیر است.

خبرگزاری میزان - به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای نگهبان، آیت الله احمد جنتی دبیر شورای نگهبان امروز (چهارشنبه 20 مهر 1401) در سخنان خود در جلسه این شورا با تبریک به مناسبت ایام میلاد حضرت رسول اکرم(ص) و حضرت امام صادق(ع) گفت: در هفته وحدت به سر می‌بریم؛ این میلادها برای همه ما با برکت است و از خداوند مهربان می‌خواهم توفیق پیروی از این بزرگواران را به ما عنایت فرماید.

وی در تشریح ابعاد وجودی حضرت محمد(ص) افزود: وجود پیامبر خدا با ارزش ترین نعمتی است که حضرت حق به جهان انسانیت هدیه داده است و شناخت و پیروی از ایشان تضمین کننده سعادت دنیوی و اخروی بشر است.

آیت الله جنتی با اشاره به اینکه خداوند در آیه 128 سوره توبه یکی از ویژگی‌هایی که برای پیامبر(ص) بر می‌شمرد، غمخوار بودن برای امت است، تصریح کرد: با این توصیف قرآن هرکس داعیه پیروی از آن بزرگوار را دارد، نمی‌تواند نسبت به مشکلات مسلمانان بی‌تفاوت باشد.

وی در ادامه سخنان خود چاره مشکلات و معضلات جهان امروز و به ویژه امت اسلام را بازگشت به دامن آموزه‌های الهی پیامبر اسلام (ص) دانست و افزود: حقیقت طلبی، عدالت خواهی، دفاع از مظلومان و مبارزه با ظالمان مهم‌ترین شاخصه‌های سیره نبوی هستند.

دبیر شورای نگهبان تاکید کرد: جهان اسلام باید خود را با معارف قرآن تطبیق دهد و با برطرف کردن انحراف‌های به وجود آمده، صراط مستقیم هدایت را به جهانیان نشان دهد.

وی با تاکید بر این نکته که میلاد پیامبر اکرم(ص) در دورانی صورت گرفت که قدرت‌های طاغوتی در جهان حاکم بودند و جوامع را بر مدار ظلم اداره می‌کردند، خاطرنشان کرد: حضرت علی(ع) در چند خطبه نهج البلاغه به بهترین شکل، عصر جاهلیت را توصیف نموده‌اند و نشان داده‌اند که میلاد رسول مکرم اسلام(ص) و قیام لله ایشان عامل برچیده شدن معادلات ظالمانه آن روزگار بوده است.

آیت الله جنتی با توصیه به حاکمان کشورهای اسلامی برای رجوع به تعالیم پیامبر گرامی اسلام(ص) گفت: پیروی از این تعالیم تنها راه دستیابی به عزت است و دنباله‌روی از سیاست‌های کشورهای استکباری چیزی جز ذلت برای آنها به دنبال ندارد؛ این حقیقتی است که امروز عالمان و روشنفکران مسلمان به آن باور عمیق دارند و جوانان بیدار کشورهای اسلامی شیفته عزتی هستند که خداوند وعده آن را داده است.

وی آثار هنری ساخته شده برای معرفی شخصیت عظیم پیامبر اسلام(ص) را بسیار کم دانست و گفت: هنرمندان جهان اسلام باید در این جهت همت مضاعفی داشته باشند و در مقابل تحریف شخصیت ایشان توسط دشمنان بایستند که در این بین وظیفه رسانه‌ها به ویژه رسانه ملی نیز مهم است.

آیت الله جنتی در ادامه سخنان خود گفت: ایجاد تفرقه در بین مسلمانان راهکار و خدعه قدیمی دشمنان اسلام است و این تفرقه انگیزی در طول تاریخ خون بسیاری از مسلمانان بی‌گناه را بر زمین ریخته است.

وی افزود: امروز جهان سلطه نه تنها دشمن واحد همه مسلمانان عالم، بلکه دشمن واحد همه آزادگان جهان است و راه برهم زدن معادلات ظالمانه استکبار جهانی، وحدت تمام آزادگان جهان است از این رو هرکسی در جهت ایجاد اختلاف در جهان اسلام حرکت کند، دانسته یا ندانسته پیاده کننده نقشه استکبار جهانی است.

دبیر شورای نگهبان تاکید کرد: حضرت امام خمینی(ره) از ابتدای مبارزات داعیه‌دار وحدت امت اسلام بودند و نظام جمهوری اسلامی ایران نیز از آغاز استقرار تاکنون در این مسیر حرکت کرده است و امروز نیز مقام معظم رهبری(مدظله العالی) پرچمدار اتحاد جهان اسلام هستند.

وی وحدت مسلمانان را اولین عامل شکل‌گیری امت اسلام دانست و گفت: تا باور عمیق به وحدت در بین مذاهب اسلامی شکل نگیرد، دستیابی به امت اسلام که تضمین کننده عزت مسلمانان است، امکان پذیر نیست. بسیاری از مصیبت‌هایی که در کشورهای اسلامی پیش آمده است نتیجه بی توجهی به اهمیت اتحاد جهان اسلام است.

آیت الله جنتی افزود: برگزاری نشست‌ها و همایش‌های علمی در بین صاحب‌نظران مذاهب مختلف اسلامی قطعا به شکل‌گیری وحدت در بین مسلمانان کمک خواهد کرد.

وی در خاتمه وحدت کلمه را نیاز ضروری امروز جهان اسلام و ایران دانست و گفت: امنیت، رشد و رفاه اقتصادی، عزت و اقتدار همه در سایه وحدت امکان پذیر است.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
captcha