رؤسای قوه قضائیه وکیل آنلاین مجله حقوقی

بررسی‌های پزشکی قانونی اثبات کرد آثار ضرب و شتم در بدن مهسا امینی وجود نداشته است

11:10 - 18 مهر 1401
کد خبر: ۴۴۶۹۴۰۸
رئیس کمیسیون امورداخلی مجلس شورای اسلامی گفت: پزشکی قانونی به عنوان یک نهاد مستقل و بی‌طرف بررسی‌ها و آزمایش‌های لازم را درباره علت فوت خانم امینی انجام داده و بررسی‌ها از این امر حکایت دارد که آثار ضرب و شتم و شکستگی در بدن خانم امینی وجود نداشته است.

خبرگزاری میزان _ ایرنا نوشت: محمد صالح جوکار در مورد گزارش پزشکی قانونی پیرامون علل فوت مهسا امینی اظهار داشت: پزشکی قانونی به عنوان یک نهاد بی‌طرف و مستقل آزمایش ها و بررسی های لازم را در باره علت فوت خانم مهسا امینی انجام داده است.

رئیس کمیسیون امورداخلی مجلس شورای اسلامی افزود: بررسی‌های انجام شده توسط پزشکی قانونی درباره علت فوت خانم مهسا امینی از این امر حکایت دارد که آثار ضرب و شتم و شکستگی در اعضای بدن وی وجود نداشته است.

نماینده مردم یزد در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: در همه دنیا پزشکی قانونی یک نهاد مستقل است و طبق پروتکل های قانونی نظر پزشکی قانونی در هر کشور به عنوان یک نهاد مستقل مورد پذیرش است. هیچ کشوری اصالت قانونیِ پزشکی قانونی در کشور خود را زیر سوال نمی‌برد و این نهاد در هر کشوری به عنوان یک نهاد مستقل و مرجع شناخته می شود.

وی افزود: بررسی‌های پزشکی قانونی نشان داد که حرف‌های مطرح شده در باره وجود شکستگی در بدن خانم امینی و ضرب و شتم توسط ماموران پلیس در حد یک اتهام بوده است و صحت ندارد.

انتهای پیام/

خبرگزاری میزان: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوماً به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفاً جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *