باقری: اروپا گزینه تعامل و همکاری را انتخاب کند

23:48 - 17 مهر 1401
کد خبر: ۴۴۶۸۹۹۲
معاون سیاسی وزیر امور خارجه گفت: در هر زمینه که اروپا گزینه تعامل و همکاری را انتخاب کند، می‎تواند انتظار واکنش مثبت از سوی جمهوری اسلامی ایران را داشته باشد.

خبرگزاری میزان - علی باقری، معاون سیاسی وزیر امور خارجه کشورمان روز یکشنبه میزبان معاون وزیر امور خارجه لهستان بود. 

معاون سیاسی وزارت امور خارجه کشورمان در این دیدار ضمن اشاره به ظرفیت‌های سیاسی و اقتصادی لهستان و جایگاه این کشور در اتحادیه اروپا، تصریح کرد: ایران از نقش‌آفرینی سازنده لهستان برای صلح و ثبات پایدار در عرصه بین‌المللی حمایت می‎کند.

باقری با اشاره به نقش ثبات ساز و امنیت ساز جمهوری اسلامی ایران در منطقه؛ تاکید کرد: در هر زمینه که اروپا گزینه تعامل و همکاری را انتخاب کند، می‎تواند انتظار واکنش مثبت از سوی جمهوری اسلامی ایران را داشته باشد.

معاون سیاسی وزارت خارجه با اشاره به اهتمام ایران به پایان یافتن درگیری مسلحانه در اروپا، اظهار کرد: منافع ملت‎های اروپایی اقتضا می‌کند تا میز گفت‎وگو برای حل و فصل اختلاف‎ها از هر گزینه دیگری در دسترس‌تر باشد.

«پاول یابولنسکی»، معاون وزیر  امور خارجه لهستان نیز در دیدار با معاون سیاسی وزارت امور خارجه کشورمان، در چارچوب برگزاری نشست مشورت‌های سیاسی ایران و لهستان، درباره مناسبات دوجانبه و موضوعات منطقه‌ای و بین‌المللی از جمله جنگ در اوکراین گفت وگو کرد.

انتهای پیام/ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *