رؤسای قوه قضائیه وکیل آنلاین مجله حقوقی

وزیر امور خارجه : توجه به حقوق زنان برای ما از اهمیت بالایی برخوردار است

19:46 - 14 مهر 1401
کد خبر: ۴۴۶۵۶۳۵
وزیر امور خاجه کشورمان در گفتگو با وزیر امور خارجه ایرلند با اشاره به رفتار دوگانه غرب در قبال حقوق زنان و‌ حقوق بشر تاکید کرد: توجه به حقوق زنان در جمهوری اسلامی ایران برای ما از اهمیت بالایی برخوردار است.

خبرگزاری میزان - بنا به اعلام‌ پایگاه اطلاع رسانی وزارت امور خارجه، در تماس تلفنی روز جاری حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان و سیمون کاونی وزیر امور خارجه ایرلند، آخرین تحولات مناسبات دوجانبه، مذاکرات لغو تحریم ها، حوادث اخیر در کشورمان و سوء استفاده آشوبگران و اغتشاش گران و مداخلات خارجی در تحولات داخلی كشورمان مورد تبادل نظر قرار گرفت.

امیرعبداللهیان در این گفتگو با اشاره به دیدار اخیر با وزیر خارجه ایرلند در حاشیه اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل متحد، در خصوص گفتگوهای مربوط به لغو تحریم ها، همتای ایرلندی خود را در جریان آخرین تحولات رو به جلو قرار داد.

وزیر امور خارحه کشورمان بار دیگر شایعات مربوط به فروش پهپاد و سلاح برای استفاده در جنگ اوکراین را قویا تکذیب کرد و بر مواضع جمهوری اسلامی ایران برای حل و فصل بحران اوکراین از طریق سیاسی تاکید کرد.

اميرعبداللهيان در مورد تحولات داخلی کشورمان نیز اظهار داشت: بزودی گزارش علمی، فنی و دقیق پزشکی قانونی در خصوص علت مرگ مرحوم مهسا امینی منتشر می شود.

وی با اشاره به رفتار دوگانه غرب در قبال حقوق زنان و‌ حقوق بشر افزود: توجه به حقوق زنان در جمهوری اسلامی ایران برای ما از اهمیت بالایی برخوردار است و هم اکنون زنان در بخش های مختلف دانشگاهی، علمی، پزشکی، آموزشی، اداری و فناوری در حال ایفای نقش بسیار موثری می باشند.

وزیر امور خارجه کشورمان خاطر نشان کرد: بخشی از اتفاقات اخیر در ایران تظاهرات مسالمت آمیز است که ما طبق قانون اساسی کشور از آن حمایت می کنیم و طرح مسالمت آمیز مطالبات مردم را حق قانونی آنان می دانیم و همواره به آن توجه و پاسخ داده ایم.

امیرعبداللهیان افزود: اما در این میان برخی اغتشاش گران با هدایت خارجی و تحریک شبکه های تلویزیونی خارجی، اقدام به تخریب اموال عمومی و حمله به مردم و پلیس با سلاح گرم و سرد کردند که مردم از پلیس انتظار دارند امنیت آنان را در مقابل این افراد حفظ نماید و پلیس با دقت، رعایت حقوق انسانی، اقتدار و اعتماد مردمی به حفظ امنیت مبادرت ورزید.

وزیر امور خارجه کشورمان اظهار داشت: احدی در تظاهرات مسالمت آمیز دستگیر نشده است. دستگیر شدگان آشوبگرند و برخی هم که در بین آشوبگران احساسی عمل کرده اند، آزاد شده اند، اما بکارگیرندگان‌ سلاح و یا اعضای سازماندهی شده گروه های تروریستی به دست عدالت سپرده خواهند شد.

امیرعبداللهیان تاکید کرد: بی تردید جمهوری اسلامی ایران در مسیر مبارزه با تروریسم به برخورد قاطع با تحریکات و اقدامات گروه های تروریستی ادامه خواهد کرد.

وزیر امور خارجه کشورمان یادآوری کرد: فراموش نکنید در حوادث داخلی آمریکا و ماجرای اشغال کنگره، مدتها اینترنت در آمریکا بر روی مردم قطع شد و حتی صفحات شخصی مجازی رییس جمهور وقت آمریکا با توجیه امنیت ملی بسته شد.

سیمون کاونی وزیر امور خارجه ایرلند نیز در این‌ گفتگوی تلفنی، از پیشرفت های صورت گرفته در مذاکرات لغو تحریم ها استقبال کرد و گفت حصول توافق به نفع تمام طرفهاست.

وی ابراز امیدواری کرد شرایط متغیر جهانی از جمله بحران اوکراین یا تحولات داخلی در واشنگتن حصول توافق را پیچیده تر نکند.

وی در خصوص اغتشاشات نیز خاطرنشان کرد: توجه ایران به مطالبات مسالمت آمیز مردم که مورد تاکید شما نیز می باشد، از اهمیت برخوردارست.

طرفین در این گفتگو بر ابعاد مناسبات دوجانبه ایرلند و ‌جمهوری اسلامی ایران تاکید کردند.

انتهای پیام/


برچسب ها: وزیر امور خاجه

ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *