دستور وزیر بهداشت برای رسیدگی فوری به آسیب دیدگان زلزله خوی

14:54 - 13 مهر 1401
کد خبر: ۴۴۶۴۵۶۰
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در تماس های تلفنی جداگانه با رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی ارومیه و رئیس دانشکده علوم پزشکی خوی، ضمن صدور دستور رسیدگی فوری به آسیب دیدگان زلزله این منطقه، در جریان وضعیت مصدومان زلزله قرار گرفت.

خبرگزاری میزان _ به گزارش وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، بهرام عین اللهی در تماس تلفنی با محمد امین ولی زاده حسنلویی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی ارومیه، خواستار رسیدگی فوری و آمادگی مراکز درمانی بیمارستان‌های این استان و بسیج همه امکانات برای پذیرش مصدومان حادثه زلزله در استان آذربایجان غربی شد.

وی در تماس تلفنی با رئیس دانشگاه علوم پزشکی ارومیه تاکید کرد: ارائه سریع خدمات درمانی مطلوب به مصدومان حادثه زلزله انجام گیرد.

وزیر بهداشت همچنین طی تماس تلفنی با حسین حبیب زاده، رئیس دانشکده علوم پزشکی خوی از وی خواست تا با حضور در بیمارستان های این شهرستان بر روند رسیدگی به مصدومان زلزله نظارت مستقیم کرده و گزارش  نتایج درمان آنها را به وی ارائه کند. 

در این تماس های تلفنی همچنین محمد امین ولی زاده حسنلویی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی ارومیه و حسین حبیب زاده، رئیس دانشکده علوم پزشکی خوی با اشاره به حضور فعال اورژانس پیش بیمارستانی و کادر تخصصی درمان  برای ارائه خدمات به مصدومان، گزارش های جداگانه ای از اقدامات انجام شده توسط اورژانس، اقدامات تشخیصی  و رسیدگی‌های درمانی به آسیب دیدگان زلزله به وزیر بهداشت ارائه کردند و از آمادگی کامل بیمارستان‌های استان  برای اقدامات درمانی آنان خبر دادند.

ولی زاده حسنلویی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی ارومیه در گفت و‌گوی تلفنی با وزیر بهداشت گفت: به محض وقوع زلزله، تیم‌های واکنش سریع و تکنسین‌های فوریت‌های پزشکی استان به مناطق آسیب دیده اعزام شدند.

حسین حبیب زاده، رئیس دانشکده علوم پزشکی خوی نیز در تماس تلفنی وزیر بهداشت با اشاره به آماده باش تمامی نیروهای اورژانس و کادر درمان بیمارستان های قمر بنی هاشم، امام خمینی و آیت الله خویی شهرستان خوی افزود:  تمام بیمارستان‌های استان در آماده‌باش کامل هستند و آمبولانس‌ها و اتوبوس آمبولانس‌های دانشگاه علوم پزشکی ارومیه برای کمک به همراه امکانات کامل خدمات اورژانس به خوی اعزام شده است.

انتهای پیام/ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *