وزیر راه: گزارش پیشرفت سامانه ملی املاک و اسکان در اختیار مجلس قرار می‌گیرد

۱۱ مهر ۱۴۰۱ - ۱۶:۵۷:۱۱
کد خبر: ۴۴۶۲۲۵۸
دسته بندی‌: اقتصاد ، عمومی
وزیر راه و شهرسازی گفت: گزارش پیشرفت سامانه ملی املاک و اسکان و سایر سامانه‌ها در اختیار نمایندگان مجلس قرار می‌گیرد.

 خبرگزاری میزان - طبق اعلام پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، رستم قاسمی وزیر راه و شهرسازی امروز ۱۱ مهرماه در حاشیه برگزاری نشست مشترک مجلس شورای اسلامی و مسئولان وزارت راه  و شهرسازی در محل کمیسیون اصل ۹۰ مجلس اعلام کرد: برخی از نمایندگان مجلس و اعضای کمیسیون اصل ۹۰ نگرانی‌هایی در خصوص پیشرفت طرح نهضت ملی مسکن، پیشرفت سامانه ملی املاک و اسکان و سایر بخش‌های مسئولیتی وزارتخانه در بخش‌های حمل و نقل هوایی، پروازها و سامانه‌های جاده‌ای داشتند که در خصوص تمامی موضوعات بحث و تبادل نظر انجام شد.

وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: دعوت کردیم تا به منظور در اختیار گذاشتن اطلاعات کاملتر از تمامی مسائل مربوط به وزارت راه و شهرسازی و دغدغه‌های موجود، اعضای کمیسیون اصل ۹۰ مجلس در جلسه‌ای در ساختمان دادمان حضور به هم برسانند. مقرر شد تا در نشست آتی در وزارت راه و شهرسازی، اطلاعات کاملتر در خصوص پیشرفت بخش های مختلف و مورد سوال در اختیار نمایندگان قرار بگیرد. همچنین مقرر شد تا در خصوص رفع نواقص احتمالی در زمان تعیین شده در توافق با اعضای کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی اقدام لازم انجام گیرد.

تلاش برای رفع مشکلات تامین اراضی طرح نهضت ملی مسکن در استان‌های شمالی

عضو کابینه دولت سیزدهم در خصوص اجرای طرح نهضت ملی مسکن نیز توضیح داد: هم اکنون عملیات اجرایی بیش از یک میلیون و ۵۰۰ هزار واحد طرح نهضت ملی مسکن شروع شده و اراضی بیش از یک میلیون و ۵۰۰ هزار واحد دیگر نیز آماده بارگذاری است.

به گفته قاسمی، در خصوص تامین اراضی یک میلیون و ۵۰۰ هزار واحد دیگر طرح نهضت ملی مسکن، جلسات کمیسیون ماده ۵ برگزار و جلسات شورای برنامه ریزی استان و شورای عالی شهرسازی و معماری نیز برگزاری و پشت سر گذاشته شده است.

وی با تاکید بر رفع مشکلات مربوط به تامین زمین برای طرح نهضت ملی مسکن بخشی از مشکلات تامین اراضی باقیمانده را مربوط به استان‌های شمالی و اراضی که کاربری کشاورزی دارند عنوان کرد و بر تلاش برای رفع موانع موجود در تامین اراضی اجرای طرح تاکید کرد.

انتهای پیام/ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *