انتصابات جدید در دادگستری شهرهای نکا و بهشهر و گلوگاه استان مازندران انجام شد

11:20 - 10 مهر 1401
کد خبر: ۴۴۶۰۳۵۳
دسته بندی: حقوق و قضا ، قضایی
رئیس کل دادگستری استان مازندران با همراهی معاونان خود در دادگستری شهرهای نکا، گلوگاه و بهشهر حضور یافت و در مراسم‌های جداگانه روسا ودادستان‌های جدید را معرفی کرد.

خبرگزاری میزان- حجت الاسلام والمسلمین اکبری با همراهی معاونان خود در دادگستری شهرهای نکا، گلوگاه و بهشهر حضور یافت و در مراسم‌های جداگانه روسا ودادستان‌های جدید را معرفی کرد.

رئیس کل دادگستری استان مازندران با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری و رئیس قوه قضاییه بر لزوم رعایت اخلاق در برخورد با مراجعان از سوی قضات و کارمندان دستگاه قضایی خاطرنشان کرد: بسیاری از نارضایتی‌ها از دستگاه قضایی به همین موضوع بازمی‌گردد درحال حاضر توجه به اخلاق و رفتار صحیح با مراجعان یک ضرورت انکار نشدنی است.

وی افزود: قضات و کارکنان دستگاه قضایی علی رغم دغدغه ها و فشارکاری باید با سعه صدر ومهربانی با مراجعان رفتار کنند چون مهرورزی علاوه برحل مشکلات مردم به ارتقای سطح رضایت از دستگاه قضایی کمک می‌کند.

حجت الاسلام والمسلمین اکبری همچنین به امورزندانیان و خانواده های آنان اشاره کرد وگفت: دادستان های سراسر استان در برنامه های خود بازدید مستمر و منظم از زندان ها و گفت‌وگوی چهره به چهره با زندانیان را درنظر داشته باشند.

رئیس کل دادگستری مازندران تصریح کرد: گره گشایی مسائل و امور زندانیان در جهت آرامش بخشی، آزادسازی و پیگیری مسائل خانواده مددجویان حائز اهمیت است و باید کاهش جمعیت کیفری و توسعه اشتغال زندانیان مورد توجه قرار گیرد.

وی برقراری امنیت درجامعه را از مهم ترین مصادیق حقوق عامه برشمرد و عنوان کرد: دادسراها ضمن هماهنگی کامل با ارگان های مرتبط با مقوله امنیت در جهت رفع موانع برقراری امنیت و آرامش تلاش کنند چرا که برقراری امنیت و بسترسازی جهت فراهم آوردن فضای امن در عرصه های مختلف اجتماعی - اقتصادی و فرهنگی از وظایف مهم دستگاه قضایی است.

حجت الاسلام والمسلمین اکبری خاطرنشان کرد: مطابق بند 2 اصل 156 قانون اساسی یکی از وظایف مهم قوه‌قضاییه احیای حقوق عامه است مقام معظم رهبری در موارد متعدد در باب حقوق عامه به قوه‌قضاییه تأکیداتی داشتند براین اساس احیا و استیفای حقوق عامه و حمایت از آزادی‌های مشروع مردم از وظایف مهم قوه‌ قضاییه است و این قوه باید پیگیر این موضوعات باشد و با مخالفان و معارضان حقوق عمومی در هر جایگاهی مقابله کند.

رئیس کل دادگستری استان مازندران به کاهش اطاله دادرسی ورسیدگی به موقع به پرونده ها اشاره کرد و گفت: احقاق حق مردم دربسیاری از مواقع با اطاله روبه رو می شود خیلی از اوقات مردم توانایی پرداخت هزینه دادرسی، وکیل یا کارشناس را ندارند و علی رغم همه مشکلات پیگیر حقوق خود می شوند و اطاله دادرسی نیز مزید بر مشکلات دیگر می شود.

وی افزود: قضات وکارکنان دستگاه قضایی استان با دلسوزی، وقت شناسی وپیگیری جهادی می توانند سهمی مهم درکاهش زمان رسیدگی به پرونده ها و زودتر به نتیجه رسیدن آن داشته باشند.

رئیس کل دادگستری استان مازندران از خدمات عشقی واسوکلایی دادستان سابق شهرستان نکا تقدیر و محمد محمودی را به عنوان دادستان جدید نکا معرفی کرد همچنین ابوالقاسم کیانی به عنوان دادستان جدید بهشهر و علی اصغر قاسمیان عزیزی به عنوان دادستان جدید گلوگاه معارفه شدند.

بیشتر بخوانید:

رئیس کل دادگستری استان سمنان از حوزه قضایی دامغان بازدید کرد

انتهای پیام/ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *